Kedim İçin Korkuyorum Yardım Edin

Nazlisss

Merhaba herkese kedim Bekir daha demin balkondan dışarı atladı dışarı da Bi 10 dk gibi Bi süre kaldı ama biz bu süre içerisinde yanındaydık elimize alamadak çok kabarmış tı ve bize tıslıyodu eve getirdiğimizde ağzı açık Bi şekilde nefes alıp vermeye başladı bu normal mi korkuyorum lütfen cevap verin

4 CEVAP

dollfacepersian

Koktuğu için stresten olmuştur büyük ihtimalle, gayet normal bir şey. Balkon yüksek değildi sanırım? Kaçıncı kattı?
Şuan sevmeye dokunmaya çalışmayın, kendi haline bırakmak en iyisi bu tip durumlarda. Evde normalden daha yavaş hareket etmek yüksek ses çıkarmamak iyi olacaktır. Umarım çabucak normale döner, lütfen balkona ağ taktırın ki böyle bir şey tekrar yaşanmasin

Sutunannesi

Kaçıncı katta oturuyordunuz kaçıncı kattan atladı ? Lütfen detaylı şekilde sorarsanız sorularınızı daha çok fikrimiz olur daha iyi yönlendirebiliriz. Eğer 1.kattan vs atladıysa çok fazla fiziki bir hasar oluştuğunu düşünmüyorum 3,4 ve üstü katlardan bahsediyorssnız fiziken bir anormallik yok gibi görünse de mutlaka veterinere gitmelisiniz iç kanama riskini göz önünde bulundurarak. Hiç dışarı çıkmayan bir kediyse bir anda aşağı düşüp kendini sokakta bulması zaten bir anda kaldırabileceği bir durum değil kabarıp tıslaması çok normal çünkü çok korkmuştur. Korktuğu için strese girmiş gerilmiş ve haliyle hızlı hızlı nefes almaya başlamıştır. Bir süre sonra da nefesini normalde döndürmek için ağızdsn nefes alması normal. Bir süre bekler huzurlu ortamını sunar üzerine gitmezseniz rahatlayıp nefesi normale dönecektir. Ama bahsettiğim şeyler birinci kattan atladıysa vs falan ama eğer yüksek katlardan bahsediyorssnız gerçekten hasar oluşmuş olabilir kedininizde lütfen bu tür şeyleri göz önüne alarak veterinere gidin. Üstelik kedinizi bir daha balkona çıkarmayın burda internette ve veterinerlerin ağzından bunu sık sık duyacaksınız. Benim kedim atlamaz demeyin kediler heyecanlı varlıklardır ufak bir sinek böcek ya da her hangi benzeri bir şeue heyecanlanıp kendilerini yerde bulurlsr. Umarım güzel çocuğun hiçbir şeyi yoktur en kısa zamanda eski rahat haline döner hiçbir sağlık sorunu da çıkmaz geçmiş olsun

tuncer41

Benim kedimde 4 üncü kattan düşmüştü genellikle yüksek katlardan düştüklerinde 3 ve 4 gibi daha az hasar hasarlı veya hiç bir şey olmadan atlatabiliyorlarmış. Benimki sadece korkmuştu ve 1 gün felan öyle kabarıp saatlerce oturuyodu sonra ertesi gün normal yemeğine felan devam etti şuan maşAllah hiçbir şeyi yok gayet sağlıklı. Ama 1 veya 2 inci kattan düştüyse yere inene kadar kendilerini toparlayamıyorlar bu yüzden iç organlarında rahatsızlık felan olmuş olabilir veterinere götürmenizi öneririm inşAllah sadece korkmuştur birşeyi yoktur

Nazlisss

Yok balkonumuz yüksek değil birinci kat ve eve yakın Bi duvar var ordan atladı büyük ihtimalle Bi yerinin incinmiş olacağını düşünmüyorum cevaplarınız için çok teşekkür ederim ♥