Kedi Mantar Tavsıyem

Arkadaslar dun gecee kedimde mantar oldugunu farkettım hersey sık sık kedımle ılgılendıgım ıcın muhtemelen 1 saat ıcınde ortaya cıkmıs tı dun geceden bu yana once sırkelı suyla tampon seklınde sıldım kurudukdan sonra batıkon la tampon yapar sekılde sıldım travazol krem surdum dun boyleyken bugun boyle arkadaslar -gozle gorulebılen derece fark en son attıgım resım dun gecekı resimdir bugunku resımler ılk 2 resimdir

7 CEVAP

aleyn

geçmiş olsun tedavi güzel ancak benim vet. özellikle kafa bölgesine baticon sürmeyi kesinlikle önermiyor bilginiz olsun. sirkeli su ve travazol yeterli.

aleyn

evet ama iyileşti şimdi uzun uğraşlarımız sonucunda..

lamiaaslan123

arkadaşımın kedisinde de mantar vardı. mantarın türü ne? bazı mantarla insanlara bulaşabiliyor. bazıları da zamana geçiyor

Bende bilmiyorum ne tur bir mantar oldugunu fakat denenmıs bir yöntem sık sık en ıyı sonuc lar alınmıs bu tedavının işe yaramamasi için mantarın asiri ılerlemıs olması ve ıltıhap akması fakat ıltıhap olsa bıle ıltıhaba ıyı gelıyor baslarındaysa 3 gune geciyor agırsa 1 bucuk 2 hafya yapması gerekiyor

Sizin kedide mi mantar di cok kotu bırsey hayvan kası kası yara edıyor

Bioelif

Benim kedim de bir buçuk ay önce oldu aşırı derecede kasiniyordu. Veteriner e götürdüm muayene etti ve mantar olduğunu söyledi. Mantar aşısı yaptı oral kapsül bir hap verdi 10 gün boyunca kullandik bir de oceral sprey aldık eczaneden her gün o bölgelere ve patilerine sıktık geçti on günde. Mantar vücutlarında zaten var bagisikliklari düşünce ortaya cikar demişti veteriner insan a eger bagisikliginiz duserse size de gecebilir demişti. Mantar tedavisinden sonra bir de bağışıklık guclendirici kullandik biz şuan iyi Mia

Cok sevindim evet bende vitamin takviyesi yapıyorum birde cim aldim rahati yerine gelmeye basladı