Kedi Mobilya Tirmalamasi

Pnck41

ailem yeni koltuk aldi ve herkes ailemi fisekliyor kedi koltuklari parcalar cizer vs diye.sizce nasil önlemler almaliyim

8 CEVAP

tırmalama tahtası varmı

Pnck41

Var da hic kullanmiyir

Balimbesiktas

tırnaklarını düzenli olarak kesebilirsiniz. zarar veremiyorlar kısa oldugunda

Balimbesiktas

tırnaklarını düzenli olarak kesebilirsiniz. zarar veremiyorlar kısa oldugunda

Tırmalama tahtası alın. Tırnaklarını ona sürtün. Daha kolay alışması için kedi otu spreyi sıkabilirsiniz tırmalama tahtasına. Alışır. Alıştıktan sonra mobilyaları tırmalamaz.Tırnaklarını da düzenli kesin

LoveAnimals

koltuklara kedi kovucu sıkabilirsiniz
tırnaklarını kesebilirsiniz
koltukları tırmalarken yakalarsanız hemen onu alıp tırmalama tahtasının yanına götürüp ellerini ona sürtebilirsiniz

Berraurhan07

Koltukkları tırnaklamaya çalıştığında yüzüne üfle ve yzaklaştır birkaç kez daha yapar bunu ve bir hada yapmaz ama önlem olarak koltuklarınızın üzerini yada en çok tırnakladığı bölgeyi örtün