Yardım..

Damlamiaaaa

Arkadaşlar 2 kedi alıştırma önerilerinizi yazar misiniz ilk yapılması ve son ne yapılmali gibi ve süreleri ile yazarsanız çok sevnirim örnek (Aynı kap dan mama yesinler 2 gün) gibi teşekkür ederim şimdiden sırayla ne yapacağımı ne kadar sürede yapacağımı söylerseniz çok sevinirim şimdi e den sağolun

4 CEVAP

Mischka

Merhaba, benim kızlar 1 ay dolmadan birbirlerine alıștılar. Bașta ikisi ayrı odalarda durdu. Gün içinde büyük kiz cam balkon kapısından miniği izliyordu,minik oda kapısı altından pati uzatıyor o kokluyor vs. Biz bașta direk karșılaștırdık, 2.kedim çok küçüktü ondan yana hiç sıkıntımiz olmadı, büyük kabullenmediğini daha ilk anda belli etti, böylece așamalı alıștırmaya geçtik. Büyük kedim zarar vermesin diye onu box un içine koymușken miniği boxun etrafında oynattım, yüz yüze geldiler kokladılar. Bunu bir kaç gün tekrar ettik. Küçük kedim ishal kusma ve ateșe yakalandı ilk 2 buçuk hafta iğne serum olmaya gitti geldi, kötü bir kokusu vardı, altına kaçırıyordu, kedilerin birbirlerine alıșmalarinda kokular çok önemli, bu durum bizim alıșma sürecimizi biraz zorladı. Bir kaç defa birbirlerinin oyuncaklarını, yattıkları minderi, mama kabını değiștokuș ettim. Ardından büyük kedim derin uykudayken küçüğü alıp yanına yatırdım. Bașlarda uyanıp ona tıslarken sonradan aldırıș etmemeye bașladı. Gün içinde evdeyken ikisi serbest șekilde evde dolaștılar, büyük kız ufaklığı tartakladığında ayırıyordum. Ben evde yokken yine ayrı odalarda. 1 ay dolmasına 5,6 gün kala, gün içinde gözlemlediğim artık tıslama hırlamaların yok olduğu ve ufaklığın artık evde daha rahat dolaștiği oldu ve o gece uyurken kapıları açık bıraktım. Sabah ikisi birbirlerinin yakınında uyuyorlardı, o günden sonra boğușurlarken sert davrandıklarında müdahale ettim, zamanla küçük büyük kediyi yalamaya bașladı, ve zamanla büyük kedim onu daha çok kabullendi. Ufaklık geldiğinde 55 günlük birșeydi, șimdi neredeyse 6 aylık olacak. Birbirlerinden ayrılmıyorlar, minik kuyruk gibi büyüğün peșinde. Koșușturuyor, boğușuyorlar ama artık birbirinin canını yakmıyorlar. Bașlarda çok umutsuzdum, mümkün değil kabul etmeyecek diyordum kedimin tıslamarıni duydukça. Ömür boyu böyle ikisi ayrı odada gider bu iș diyordum, ama șükür beni daha fazla zorlamadan sevgi pıtırcığı oldular :) çok zorlamayın, yavaș yavaș her gün biraz daha alıștıklarını göreceksinizdir, 3 günde birbirine alıșan kediler duydum, 3 ayda alıșanını da, sabredip biraz zaman tanıyın onlara. Kolay gelsin :)

Damlamiaaaa

Çok çok teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için: )

LoveAnimals

birbirlerini kıskanmamaları gerek sonra kedilere ikisinide sevdiğinizi gösterirseniz iyi olabilir

Damlamiaaaa

Güncellll