Köpekler İçin Yavru Masrafı

Mertk1912

Merhaba arkadaşlar yakında 2 aylık bir köpek sahipleneceğim aşısı ve diğer eşyaları (tasma,mama-su kabı, tarak vs. ) mamaları yani anlayacağınız her şeyi kaç para tutuyor bu arada köpeğin türü de Samoyed. Ve mama olarak ne önerirsiniz ?

4 CEVAP

Mertk1912

Cevap vericek yok mu ?

Matilde

Kendi köpeğimi baz alarak söylüyorum.
İlk muayenede yapılan tahliller ve parazit aşıları 400-500 arası tutuyor
Çantası,tarağı, tasması, tırnak makası ve bilimum aksesuarları 350-500 civarı marka ve kaliteye göre değişir
Beş temel aşı olacak iki karma iki virüs bir kuduz. Bu aşılar yılda bir kez tekrarlanacak her bir aşının fiyatı da 60-75 tl arasında değişiklik gösteriyor
2 ayda bir de iç dış parazit tekrarı yaptırman gerek onlar da 60 tl filan

FulyaC

Önceden sahipleneceğinizi bilmeniz çok güzel aslında internetten uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz hepsine. Ben aniden karsılasınca yavruyla son lirama kadar harcamıştım mamasıydı kabıydı muayene ücretiydi falan. :) masraflar ilk seferde hiç bişey olmadıgı için fazla geliyo birden ama sonra sadece maması ve düzenli olarak iç dış parazit ilaçları kalıyo. Mama olarak ilk sene özellikle elinden gelenin fazlasını yapıp alabileceğinin en iyisini al. İlk sene gelişim çok önemli. Ben advance somonlu pirinçli. Pro plan kuzu etli piriçli denedim. Advance ağız kokusu yaptı yavrumda. Pro planda koku yoktu ama tadını sevmedi :) şimdi ND bal kabaklı tahılsız kuzu etli alıyorum çokta severek yiyo. Dediğim gibi sahipleneceğini bilmen çok iyi. Bazı siteler var numune mama gönderiyolar ücretsiz araştır derim. Farmina sitesi mesela. ND gönderiyo ben numune deneyip sonra sevince onu almıştım

FulyaC

Yatak almayı erteleyebilirsin çünkü kafasına estiği yerde yatıyolar genelde. Bizimkine 2.gün yatak aldık minderler denedik yinede banyo fayansından vazgeçmedi :)