Konserve Mama Bozulurmu?

berkan4100

Kopegime 3 gun once yas mama aldim payi life marka ilk 2 gun onune koyar koymaz yedi ama dun onune mamayi koydugum an koklayip gitti sadece kopegim 40 gunluk gunde 4 ogun mama veriyorum sabah 8 de basliyorum mama vermeye 5 saat arayla besliyorum 1 her beslememdeki olcu bir cay tabagi dolusu ve bugun kustugunu girdum acaba fazlami yemek veriyorum yada mamami bozuk ? Lutfen yardim edin

3 CEVAP

Matilde

Bildiğim kadarıyla bir çok kutu yaş mamanın ömrü açıldıktan sonra buz dolabında saklanmak koşulu ile 48 saat. Eğer dolaba koymadıysan açtıktan birkaç saat sonra bozulma başlar. Dolapta saklasan bile üçüncü günde verilmesi uygun değil. Eğer kusması devam ederse mutlaka veterinere götürmen gerek sıvı takviyesine ihtiyacı olabilir

Elifmuzeyyen

Bozulmuş olabilir yas mamanin omru acildiktan sonra azaliyor

TheDogImsi

konserve mama açıldiktan sonra buzdolabina konulmali 2 gun icinde mutlaka tuketilmeli ve gunde 2 kez vermen lazim 4 kez fazla bence