Sağlıklı Olur Mu?

Merhaba. 5 aylık erkek kedime Normal miktarda whiskas, friskies, goody markalarından birini kullanıp yaş mama, ödül maması, sebze, vitamin , yumurta, et, tavuk vs gibi şeylerle de takviye etsek sağlıklı büyür mü?

5 CEVAP

Uranus1

Söylediğiniz markalar markette satılan markalar bunlar kedilerde ilerde idrar yolları böbtek taşı gibi sorunlara neden olur mama dışındaki yemekleride az miktarda verebilirsiniz birde çiğ birşey vermeyin parazit yapar buda kedide ishale neden olur

Bilgeylmz

Hayir kesinlikle vermeyin. Bu saydığınız mamalar kedinizi öldürür. Asla market mamalarını almayınız. Onun yerine N&D almalısınız. En iyi mama budur. Fiyatı az ama kaliteli mamalar ise Proffine, Mattise, Britcare. Vitamin olarak gimcat verebilirsiniz. Yumurta olabilir, yaş mama verebilirsiniz en fazla haftada 2 ila 3 kere vermelisiniz. Yaş mama kediler için çok sağlıklı değil. Kesinlikle yaş mamada whiskas marka kullanmayın. Whiskas öldürücü bir mama. Sokak kedilerine bile verilmez. Eti yaş mama ile karıstırıp verebilirsiniz. Başka bir takviyeye gerek yok.

Bilgeylmz

Siz siz olun yine de market mamalarına güvenmeyin

Veranifer

Whiskas mi hayir kesinlikle market mamalari kediniz icin olumcul uzun sureli bu mamalarla beslerseniz kedinizin olumu sizin elinizden olur icindekiler kismina bakarsaniz zaten tuz orani gibi kritik noktalari goeebilirsiniz hem bu mamalrin icinde seker bulunur ki kedinize cok zararli ayni zamanda friskies in icinde boyar maddeler var ben kedimi sadece bir ogun friskiesle beslemek zorunda kalmistim intden mamasini gelmesini beklerken gece oldugu icin vet acik degildi kedimin tum bagirsaklarini bozdu cok az yedi sonra birakti ama diger gune kadar ishaldi bende birakip evde yemek hazirladim yas mama verdim ama gelene kadar yani tek ogunde boyle oluyorsa siz dusunun eger durumunuz yoksa evde yemek hazirlayin kedinize ama kendinize yaptiginiz acili tavuktan bir tabak koyun demiyorum onune ucuz malzemelerle kedinize ayri yemekler pisirebilirsiniz internette arastirirsaniz

Elifmuzeyyen

Goody marka dediginiz dostluk mamasi paketleri icindeki mama. Kimseyi de öldürdüğünü görmedim cok kaliteli olmayabilir ama öldürücü oldugunu da sanmiyorum cig bi sey vermemek iyidir parazit yapar cigeri pisirip biraz makarna katip ds verebilirsiniz bulyon katarsaniz asla ekstradan tuz yag koymayiniz