Kedim Sürekli Kaçıyor

Elfffff

Merhaba kedim erkek sarman ve kısır.Bu sene içinde yaklaşık 5. Kaçışı özgürlüğe aşırı düşkün az önce 02:50 civarı yakaladım eve getirdim.Ancak eve getirirken beni ittirdi istemedi karnımı da çizdi.Sokakta çok mutlu gözüküyordu.Eve getirmekle hata mı ettim sizce? Acaba sokakta daha mı mutlu?

1 CEVAP

cik

Israrla dışarıyı istiyor olabilir; ancak uzun süre evde kalıp ev yaşantısına alışan kediler sokaklarda çok zorluk çeker. Yani eve getirmekle hata etmediniz aksine iyi bir şey yaptınız.

Bundan sonrası için öncelikle şu üç şeyi söyleyeyim:

  1. Bunlar sadece benim fikrim

  2. Kedinizi dışarı çıkarmayı istiyorsanız bunları yapın.

  3. Kedinizin tırnaklarının yeterince uzun olduğundan emin olun.

Çevreye güveniyorsanız ve kedi evinize alışıksa (evini tanıyor ve gelebiliyorsa) boynuna kişisel bilgilerinizin olduğu bir tasma veya künye asarak kısa bir süreliğine dışarıda kalmasına izin verebilirsiniz. Tabi ilk birkaç seferde onunla beraber çıkın ve tepkilerini gözlemleyin. Zamanla yalnız başına çıkmasına izin verin.