Sürekli Kapıya Miyavlıyor

Htctm

Şu son 2 gündür dış kapıya gidip miyavlıyor ve şu son iki gündür babam sürekli bu kediyi gezdirmeye çıkarıcam vs diyor gezmesinden yana sıkıntı yok ama alıştıgı zaman hep çıkmak ister mi bunu anlatmaya çalışıyorum alışır zamanla diyor evde sürekli durması bi nevi beni de üzüyor ama korkuyorum kaybolur falan bide zaten geceleri uymuyor 4 5 de kalkıp kapıya miyavlıyor sürekli böyle olur mu dışarı çıkarsa yoksa alışır mı

24 CEVAP

Mayis1

Şu sokak kedilerini ne kadar büyütmüşsünüz gözünüzde . Kızgınlığa girmediğini yazmış kızgınlığa girse hastalanabilir evet ama kızgınlığa girmeyen kedi zaten diper kedilerle arkadaş olmaz . Ev kedisi Bu sokaktaki köpek değil ki kaynaşsın diğerleriyle. Onların doğası sokak ve avlanmak onları sokağa bırakmaktan korkutan şey onların mama kaplarını deviren yapılan yuvaları bozan ve onları sevmek yerine dövmeyi tercih eden insan müsvetteleri yüzünden. Evet ömrünü uzarıyorsunuz onu korumak istiyorsunuz. Bunda da yanlış bir şey yok. Eğer cins bir kediyse sokakta yapamaz bence de bırakmayın ama cins değilse onların doğalarında var. Hiçbir şey olmaz ayrıca kedinin evin yolunu kaybetmesi de pek mümkün gelmedi başlarda beraber çıkarsınız alışır sonra da kendi çıkmaya başlar. Zaten soğuk ya da sıcak bir havada dışarı çıkmak istemiyorlar.

Elifmuzeyyen

@Mayis1 siz bahcede dolastirdiginizi ifade etmissiniz. Soruyu soran arkadaşımız apartmana çıkartmışlar dediğine gore bahceli bir yerde degil bir apartman dairesinde yaşıyor demek ki. Ayni ortam değil onun için farkli seyler konuşuluyor mesele kedi sevmek icin eve hapsetmek falan da değil. Hapsetmek sizin tabiriniz

Mayis1

Fark ettiyseniz kuzenimi örnek verdim. Sapancada apartmanda oturuyorlar diye. Arkadaş kızgınlık döneminde olmadığını yazmış ben de onu dikkate alarak cevap verdim ancak diğer arkadaşlar kzıgınlık dönemimde her şey güllük gülistanlık olmuyor yazmış. Ben de kızgınlık dönemindeyse bırakmayın yazmışım zaten. İşinize geleni cevaplamışsınız. Bunlar benim için ve çevremdekiler için geçerli sizin için durum böyle değilse bence de burakmayın yazmışım. Eğer ortam TEHLİKELİ DEĞİLSE ( CADDE İŞLEK DEĞİLSE , İNSANLAR ZARAR VERMEYECEKSE ) bırakın yazmışım. Bunları neden görmüyorsunuz. Ayrıca siz bırakmadığınız için daha doğrusu bunun yanlış olduğunu düşündüğünüz için diğer fikirlere anında sert bir şekilde tepki veriyorsunuz. Bir yazılanı düşünseniz ,tartsanız ve yorumlarıma karşı çıkmak için değil de ne yazmış diye okusanız daha güzel olurdu. Ben kendi durumumu baz alarak yazdım ancak istisnaları da deperlendirdim. Ancak sizin dışarı kesinlikle çıkarmamayı destekliyor olmanız doğru olduğunuz anlamına gelmiyor. Onun durumu için en doğrusu olabilir ama herkes için geçerli değil. Bu kadar katı düşüncelerinizden kurtulun bence.

Mayis1

aynı şeyleri düşünmek zorumda değiliz. Ancak anlaşılan siz benim sizin gibi düşünmemi istiyorsunuz. Ve bu gerçekleşene kadar da konuşmaya gere yok konu uzamasın boşuna. Son olarak yazayım kedi kızgınlık döenminde değilse ve konumunuz tehlike arz etmiyorsa bırakabilirsiniz. Birkaç hafta daha bekleyin eğer susmazsa beraber çıkın. Ben ona zaman ayıramam sonra da alışır en iyisi benimle olduğu sürece hep evde olması diyorsanız bunu doğru bulmuyorum ancak yapabilecek bir şeyim de yok.
İyi günler

Mayis1

aynı şeyleri düşünmek zorumda değiliz. Ancak anlaşılan siz benim sizin gibi düşünmemi istiyorsunuz. Ve bu gerçekleşene kadar da konuşmaya gere yok konu uzamasın boşuna. Son olarak yazayım kedi kızgınlık döenminde değilse ve konumunuz tehlike arz etmiyorsa bırakabilirsiniz. Birkaç hafta daha bekleyin eğer susmazsa beraber çıkın. Ben ona zaman ayıramam sonra da alışır en iyisi benimle olduğu sürece hep evde olması diyorsanız bunu doğru bulmuyorum ancak yapabilecek bir şeyim de yok.
İyi günler

Mayis1

@Zynpkck sadece bir şey sormak istiyorum . Bugüne kadar etrafınızda kedi besleyen ve dışarı çıkartan herkesin kedisi hasta olduğu için mi böyle düşünüyrsunuz. Yoksa böyle bir şey yaşamadınız da olasılıkları mı değerlendiriyorsunuz

Mayis1

@Zynpkck üzücü bir durum. Bunlar da yaşanabiliyor siz yaşadığınız için endişeli ben de yaşamadığım için daha rahatım. Kedinin bağışıklığını ya da etraftaki tehlikelerin neler olabileceğini kendisi biliyor. Kendisi değerlendirsin tereddüt ediyorsa çıkarmasın. Belki de geçici bir süreçtir

Htctm

2 bucuk yıla yakın bizle beraber ve hiç dışarı çıkmadı tabi nadirende olsa beraber çıkıyoruz ama alışkın degil zaten sokaga bırakayım akşama gelir hesabı yapamam burası mahalle arası ama küçük çocuklar kedilere çok eziyet ediyorlar onlara hiç bir şekilde güvenemem daha geçen gün yavru kediyi öldürmüşler bu yüzden güvenemiyorum babam dışarı salmak istemiyor zaten beraber çıkalım diyor ama alıştıgı zaman geceleride miyavlar her gün ister diye düşünüyorum ve ev kedisi oldugu için dışarıya karşı savunmasız ve korkak. Yorumlarınız için teşekkür ederim

Mayis1

Biz kedime bahçede bakıyoruz evde değil. Ama yatması için yeterince güvenli ve sıcak bir yer var. Ama biz kızgınlığa girdiğini fark ettiğimizde geç kalmıştık ve oraya kapatamadım. Ayrıca kedilerin ölmesi konusuna ben de değindi. Ancak burası insanların ve arabaların çok olduğu bir yer değil. Ben de sürekli güvenli bir yerse bıtakın dedim. Kendisi de ortamı yazmış ben olsam ben de bırakmazdım. Beraber çıkabilirler tabii.