Kedimin Kulağında Siyah Ve Kahverengi Noktalar

KomurveMia

Kedimin kulağında böyle şeyler var arkadaşlar. Bunun noldugunu bilen var mi ?

5 CEVAP

ursaminor

Lekeler silince çıkıyor mu?

Yeni mi sahiplendiniz? Sokaktan mı sahiplendiniz? Kediniz, kulaklarını kendi temizleyen bir kedi mi? Hemen panik yapmayın. Bunlar kulak kiri olabilir. Güzelce ılık papatya çaylı pamuğu iyice sıkıp, kulağına su kaçmayacak şekilde temizleyin. Kısa süre içinde tekrarlarsa, veterinerinize başvurun, genelde kulak miteları böyle kaka bırakıyor kulağa. Umarım sadece pisliktir ve temizlenince geçer.

Elifmuzeyyen

Kedinizin kendi kulak yapisindan kaynakli olabilir. Silip gecmiyorsa kene bocek pire de degilse kulak yapisindandir

KomurveMia

Böcek pire yok kulağında ki kılların kökleri böyle sanki derisinin rengi bu gibi. Daha yeni farkettim. İnsanın vücudunda ki kahverengi benler olur ya. Onun gibi

Elifmuzeyyen

Anladim demek istediğinizi bizim kedilerimizde de kucuk kucuk noktadan biraz büyük sekilde var bu kulak yapisiyla alakali diye okumustum

KomurveMia

Silmeyi denedim çıkmadı. 1,5 ay önce sahiplendim. Ev kedisi sokakta hiç yaşamadı. Kulaklarını temizlemiyor. Daha önce başka bir kedim daha vardi birbirlerinin kulaklarını yaliyolardi onda yoktu bu noktalar ama o kedim ölünce bu tek kaldı. Bu noktalar sanki deriye yapışık gibi yani