Köpeğim Sürekli Ağlıyor

ekinazer

Köpeğimi daha dün sahiplendim. Gece eve getirdim mamasını yedirdim suyunu içirdim. Maması çok sert olduğu için içine biraz sıcak su koyarak verdim. Tamamımı yemedi ama yeteri kadar yedi diye düşünüyorum. Şöyle bir sorun var ki bütün gece ağladı ve ben ilk defa köpek beslediğim için normal olup olmadığını bilemedim. Gece kalktım yanında durdum ama boxından çıkarmayın dedikleri için fazla çıkarmamaya çalıştım. Bir türlü susmadı. Sabah da suyunu içti ama mamasından yemedi. Boxa koyduğumda ağlamaya başlıyor ve susmuyor. Yanıma aldığımda az da olsa idare edebiliyorum. Ne yapmalıyım bir akıl verin lütfen.

7 CEVAP

Tikih

Benimde rotwillerim vardı yavru.oda akşamları inlerdi inlerdi ama hiç susmazdı.yanıma alınca susardı.taşıma kabını sizi görebileceği bir yere koyun derim.çok tatlli maşallah

kedilerim2018

neden boxda tutuyorsunuz.box çok küçük bir alan .bende birkaç gün oldu yavrumu alalı henüz 2 aylık.ilk başta çok ağladı .annesi ve kardeşlerinden ayrıldığı içinmis.her yere işde kak yaptı.oyurup ağlayacaktım .sonra internetten araştırdım .alan kısıtlaması yapmalıymısım.bende ona göre tasma bulamadığım için kedimin tasmasını ona taktım ve gezdirme ipi ile peteğin kenarına bağladım.altına gazeteleri serdim.yeterince gezme alanı var.çişini kakasını gazeteye yapmaya başladı bile ve ağlaması yüzünden birgün onunla yerde yattım .iki üç gündür hayatım ondan ibaret .evdeki bütün halıları kaldırdım .ben evdeyken serbes dolaşıyor.biraz uzun oldu kusura bakmayın .sonuç olarak ağlaması azaldı .evden çıksamda geri geleceğimi sanki yavaş yavaş anlıyor gibi.insallah tuvaletinede tez zamanda alıştıra bilirim.yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.

Veranifer

Aglamasi cok normal ama box da tutmayin yavruyu evet her oda en basta kopeklere acilmaz ama mesela sizin odadaysa birakin dolassin yavrucak aglamasi cok normal bizimki de iki gun agladi ama yavru cok kucuk degilse asilari varsa disari cikcip gezdirerek azaltabilirsiniz ya da oyun oynayarak bir de mamaya neden sicak su koydugunuzu anlamadim eger yavrunun yasina uygunsa direk onune koyun eger yiyemiyorsa laktozsuz sutle karistirin ya da et suyu

zuhall

Cunku daha cok kucuk. Annesinden ayrilmis bir kopekcik. Heralde aglayacak..

Daha yeni aldiginiz icin olabilir eski sahibini ozluyordur

kedilerim2018

köpeğinizin son durumu nedir .merak ettim.benimki yanından ayrılınca biraz mızıldanıyor sonra susuyor fakat ciddi tuvalet sorunumuz var neyapıcağımı şaşırdım.

KediliBaba

Bu daha çok küçük yavrum muhtemelen sütten kesilmemiş erken vermişler size süt tozuyla takviye gerekir yavrum ağlar tabi :(