Kedisi Fiv Olan Ya Da Bilgisi Olanlar Yardım Etsin :(

Bioelif

Kedim mia iki ay önce kaşıntı nedeniyle veteriner e gitti muayne sırasında mantar olduğu anlaşıldı aşı yapıldı on günlük bir tedavi verdi sprey ve ağızdan ilaç mantari on gün de geçti. Veterinerimiz mantarın onların vücutlarında bulunduğunu bağışiklari düştüğü zaman hasta yaptığını söyledi o yüzden tedaviden sonra bağışıklık kuvvetlendirici ilaç kullandik. Her neyse iki ay gecti biz istanbul dan yazlığa geldik mia yine kaşınmaya başladı ortam değiştirdik stres nedeniyle mantar oldu diye düşünürken bugün veteriner mantar aşısı oldugu halde kisa süre sonra mantari tekrarladiysa altinda başka bir sebep vardir FİV gibi diyerek kan örneği aldi. Sonuç WBC degeri normalken lenfosit yüksek. Kesin viral bir sebep var bağışıklığı bitik hayvanin dedi. Üç hastalık saydi fiv corona ve genclik. FİV hariç diger testler negatif cıktı. FiV testi elinde yoktu çünkü. Ağzında sanırım gingivitte varmış mia nin FİV olna ihtimali yüksek dedi. Beni mahf etti yani carsamba günü tekrar İstanbul a donecegimiz için tedaviye de başlamadı. Kan degerlerinden anlayan ya da daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mi?WBC degeri normalken lenfosit neden yuksek çıkar tek sebebi FİV gibi ciddi bir hastalik mi?

1 CEVAP

Bioelif

Mantarın nüksetme durumu yok mudur tekrar? Bu arada mia nın iştahı da hareketleri de yerinde anormal hiç bir sey yok. İstanbul a gidene kadar nasıl durucam bilmiyorum ilk işim FİV testi yaptirmak olacak ama moralim çok bozuldu kaşıntı için gittik nasıl bir sey öğrendim. Lenfosit hangi durumlar da yukselir bir bilgisi beni birazcik rahatlatacak olan yok mu :(