Kan Testi Sonuclarindan Anlayan Var Mı?

Bioelif

Baska başlıkta sorumu sordum fotograf ekleyememisim bu da mia nin kan testi ve corona testi sonucu

8 CEVAP

zuhall

Bi lenfosit yuksekliginden fip tanisi koymak da iyiymis :) Gordugum kadariyla okadar yuksek de degil. Bu deger herhangi bir viral enfeksiyonda yukselebilir. Hafif bir soguk alginliginda bile. (ki veterinerin dedigi gibi kuduz asisi yapilmis sonucta oldurulmus virus veriliyor ona karsi kedi antikor uretiyor lenfosit yukselmesi normal)

Bioelif

İzmir seferihisar Şifa veteriner tatil için filan giderseniz oralara aman aman sakın uğramayın

Veranifer

Tam emin degilim ama o cizgi oldugunda snrm evet kediniz corona tasiyor ama asil problem kediniz fipli mi coronali mi corona kedilerin cogunda bulunur ama belli sebeplerden dolayi fipe cevirir vetinizle baska belirtileri tartistiniz mi ciger ya da karinda sislik var mi solunum yollarinda fln

Bioelif

O test tek çizgi negatif cıktı test corona değil fiv olma ihitmali var dedi onunda testi yoktu elinde

Uranus1

Anladığım kadarıyla kedinde lenf oranı yüksek çıkmış bu da bağışıklık sistemini baskılandığı için hastalıklara karşı direnç oluşturamıyor ve evet fiv olma ihtimali var

Bioelif

Bugün fiv testi olan farklı bir veterinere gittik testi sonucu negatif hiç bir viral hastalik yok çok şükür kan değerleri diger hekimin söylediği gibi abartılı bir durumda olmadığını kuduz aşısı yapilali 9/10 gün olduğu için lenfosit degerlerinin yüksek olabileceğini söyledi. Dis etlerinde gingivit yok hafif bir pembelik var oda kedi 7/8 aylık.olduğu için diş degistiriyor dedi. Ve söylediğine.göre bize bu korkunç şeyleri söyleyene veteriner hekim.manyakmis izmir deki bütün hekimler onu biliyor biz onu hekimden saymıyoruz dedi. Bu mesleği vicdanlı.insanlar yapsın.ya kaşıntı için gittik.saymadığı hastalık kalmadı hem maddi hem de üç gündür yaşadığımız stres bize yeter

septikbaykus

İsmi ne ?

Bioelif

Ya sormayın ya corona ya fiv ya da panleukopenia dedi. Kaşıntisini muayene bile etmedi uyuz mu mantar mı. Fiv filan deyince başımda aşağı kaynar sular indi zaten 3 gündür yaşadığımız stres. Bir de kuduz aşısını da orası yaptı mia nın nasıl göz önünde bulunamıyor bilmiyorum
Sertan soyadı emin degilim ama büte galiba