Çiğnemeden Yutma

berkaygun

merhaba ben köpeğimi özel ev yemekleriyle besliyorum ve yemeğini verdigim zaman hızlı bir şekilde ve çiğnemeden yutuyor.. Bazen haşlanmış kabak veya havuç veriyorum sanırım onları da yutuyor bir zararı var mıdır??

2 CEVAP

00ozlm00

Benim kedilerimde aynısını yapıyor bir kaç kez boğazlarına kaçmıştı ve kusarken çok katı kusuyolardı bunlara zarar denir mi bilmiyorum fakat dezavantajları bunlar şimdilik.

Veranifer

Evet kopekler malesef cok acgozlu biz de bu sorunu cok yasadik hatta cok hizli yedi diye kustugu da oldu cadimizin her zaman aç masallah onun cozumunu mamayi verip ondan sonra bekletip mamayi onunden alip dur diyip tekrar vererek bulduk en azindan hepsini bi anda yememis oluyor