Kedime Ne Sıklıkla Islak Mama Vermeliyim

Ada-poncik

Kedime ıslak mama ne zaman versem yiyor ama ben ne zaman vereceğimi bilmiyorum.Ben eskiden her zaman bir çay kaşığı sabah bir çay kaşığı da akşam veriyordum ama veteriner böyle yapmaya devam edersen kedin kuru mama yemez dedi şimdi hiç vermemeye başladım ne zamanlar verebilirim

4 CEVAP

Heiter

Valla bu yaş mama meselesi kedinin keyfine kalmış. Biz ilk zamanlar günde iki kere 50 gr yaş mama verirdik ve siler süpürürdü. Kuru mamasını da bitirirdi aynı anda. Şimdilerde ise yaş mamayı bitirmiyor. Öyle "kuru mama yemez" şeklinde yorumlara da katılmıyorum. Kediniz ne isterse onu yiyor. Onun gönlünü hoş etmek için gereken neyse yapıyorsunuz tabi. Eğer kuru mamadan az yediğini düşünüyorsanız yaş mama verme sıklığını azaltabilirsiniz. Çok da endişeye kapılmayın derim.

Ada-poncik

Teşekkürler Heiter

Veranifer

Kedi sahiplerinin yas mama vermekte supheli davrnmalarinin sebeplerinden ilki tartr olusumu dislere zarar verebiliyor oyski kuru mamada bir kedinin ihtiyaci olan sivi miktar yok disardan su takviyesi alsa bile bunu tamamlayamaz cunku kediler yapi olarak cok su icmiyorlar malesef bu sebepten benim dusuncem sık yas mama verilmesi tartar olusumunu engellemek icinde dis fircalanmasi duzenli olarak ama bu subjektif bir konu

Ada-poncik

Teşekkürler Veranifer