Köpeğimin Çok Fazla Kaşınması Normal Mi?

Yavru köpeğimizi barınaktan sahiplenmiştik yaklaşık 2 ya da 2,5 aylık. Köpeğimizi bahçede besliyoruz ve bahçeye onunla oynamaya çıktığımda onunla çok az oynayabiliyorum çünkü hemen kaşınmaya başlıyor ve kaşınırken ağlar gibi sesler çıkarıyor. Üzerinde pire yok. Uyuz olabilir mi diye düşünmüştük ama şimdilik tüy dökme sorunu yok. Sizce bu kadar kaşınması normal mi? Fotoğrafa gerek olduğunu düşünmüyorum ama yine de koyacağım.

3 CEVAP

Bunlar eski fotoğrafları hala yavru ama biraz daha büyük

Tikih

Piresi veya bitti olabilir.veterinre götürdünüzmü

Elifmuzeyyen

Piresi olabilir ama siz fark etmemis veya gorememis olabilirsiniz. Cok fazla kasiniyorsa uyuz olmasi daha muhtemel. Dokulme varsa tuyler de ve kizariklik uyuzun habercisidir kedimiz de yasadik bunu ordan biliyorum veterinere gitmeniz en iyisidir