Mama Yemeyen Kedi

Nurada

Arkadaşlar merhaba. Uzun bir süredir mahallemdeki kedilere bakıyorum. Yaklaşık 50 kedi var *********nın mamalarıyla besliyorum. Hepsi çok severek yiyor ama bir tanesi yaklaşık 7-8 aylık çok zayıf asla mama yemiyor. Kuru mama yaş mama farklı markalarda mama hepsini denedim sadece ev yemeği yiyor tavul ciğer vs. Nedeni ne olabilir, o kedi için ne yapabilirim? O kadar denedim asla yemiyor hiç böyle bir kedi görmemiştim belki düzelir diye bekledim ara ara ev yemeği veriyorum severek yiyor ne yapıcam şaşırdım kaldım. Bende öğrenciyim harçlığımla alıyorum mamaları. Hergün tavuk ciğer alamıyorum malesef. Çok üzgünüm yardım ederseniz sevinirim

2 CEVAP

Elifmuzeyyen

Bizim kedilerin icinde de kuru mamayi yiyen sayisi cok az. Gercekten onlarin da bir damak tadi var :') acaba acikinca mecbur kalip da mi yemez madem durumunuz surekli ciger tavuk almaniza engel oluyor alistirmaya calissaniz belki isiniz kolaylaşır. Kuru mama neyse de yas mamayi da yememesi ilginc. Kuru mamayi islatip mi verseniz acaba et suyuyla ya da tavuk suyuyla.

Nurada

Çok teşekkür ederim. Çok zayıf aç kalsada yemiyor malesef. Ama o kadar zamandır aklıma nasıl mamayı et-tavuk suyuyla ıslatmak gelmedi bilmiyorum. Çok çok çok teşekkür ederim deneyeceğim umarım bu sefer olur ve alışır yavaş yavaş mamaya