Sokaktaki Kedilerim İçin Evde Neler Hazirlayabilirim

Elifmuzeyyen

Bu soruyu daha önce de sormuştum sanki ama pek bir cevap alamadigimi animsiyorum. Bizim mahallede arada bir yer var yesillik orda bir suru yetiskin yavru kedi var. Ben,ogretmen olan bir teyze ve bir kadin daha var bizden baska da onlara yiyecek vereni gormedim. Bugün oradan geçerken kutuların tabakların boş olduğunu gördüm yarına onlara muhakkak bir şeyler birakmaliyim iclerinde yavrular da vardi çünkü yetiskinler belki bi seyler bulur ama yavrular bulamaz. Her neyse daha önce internet sitelerinden okuduklarim ev yapimi tariflerde cigerli pirinç, et suyunda makarna, et suyunda ekmek üstüne yoğurt sebze haslamasi gibi tarifler vardı. Benim verdigim yiyecekler genelde kuru mama cigerli makarna bulyonda haslayip ekstra tuz yag koymadan pisiriyoruz genelde makarnasini birakiyorlar ama doyurucu olur diye makarna da katiyorduk (surekli verildiginde makarna kilo aldirarak zarar verebilir farkindayim ama surekli veremiyorum zaten) sadece ciger veremem cunku sayilari cok fazla yetistiremiyorum tek basimayim. Ogretmen teyze kendi imkanlariyla bir seyler yapıyor ben de kendi imkanlarimla. Sizin onerileriniz nelerdir evde hazirlayabilecegimiz yiyecekler neler

2 CEVAP

Nurada

Kasaplarda kilosu 1-2 liraya çorbalık tavuklar var. Eğer kediler için olacağını söylerseniz ve anlaşabilirseniz ücretsiz bile verebilirler. Bir deneyin derim

Elifmuzeyyen

@Nurada biz kendi kedilerimiz ve kopegimiz icin corbalik, kanat ucu veya kemikli gogus aliyoruz zaten de corbaligi kedilerimiz sevmiyor yag orani cok fazla etten cok yagli bir tabakasi var. Kemikli gogus kafesini de satirla kiyma gibi parcalayip veriyoruz. Bunun dışında bir şeyler ariyorum ev yapimi olabilir