Kedinin Sesi Neden Kisilir

Zafer52

Üç buçuk aylık british bir kedim var sesi kısık nedense usutme olayı değildir diye düşünüyorum çünkü evden hiç çıkmıyor birde yaz yani kafasına göre her yerde yatıyor ben ona yatak yapıyorum o gidiyor parkenin üzerinde yatıyor aceba bu konuda yardım edecek arkadas varmi??

4 CEVAP

beautifulcat

bazen evde tekolunca çok miyavlıyorlar ondan olabilir mi?
yakın zamanda 2-3 günlük evden ayrıldıysanız gelin diye miyavlarlar.

Zafer52

Evde yalnız bırakıyoruz ama üç beş saat sonra geliyoruz kendi başına evde tek kalmıyor hiç başka bişey varmıdır diye ondan cekincem

Heiter

Ses kısılması, sürekli miyavlamadan kaynaklanıyor genelde. Kediniz aranıza yeni katıldıysa (bir de yavru olduğu için) yalnız kaldığında sürekli miyavlıyordur. Eğer böyle bir durum yoksa, yani alışma süreci bittiği halde birden böyle bir şey olduysa muayene ettirseniz iyi olur. Enfeksiyona bağlı bir rahatsızlıksa ihmal etmiş olmayın diye söylüyorum.

Zafer52

Yaklaşık bir aydır bende kedi aşılama süreci devam ediyor karma aşıları yapilcak iç ve dış parazit oldu veterinere geçen hafta gittik onada sordum birsey demedi ama insanın canı sıkılıyor yinede