İç&Dış Parazit Kafam Çok Karıştı?

beautifulcat

merhaba,iç dış parazit aşıları hakkında kafam çok karıştı her kafadan farklı bir ses,kaç ayda bir yapılmalı nasıl yapılmalı?
evde yapılabilir mi illa ki vet'e mi götürülmeli?

11 CEVAP

aleyn

iç ve dış parazit hap ve damlalarında farklı markalar var, her birinin etki süresi farklı oluyor bu bu yuzden veterinerin kullandıgı ürüne göre süre değişir 1-2 ya da 3 ay olabilir. herkes kendininkini yazdıgı için böyle bi kafa karışıklıgı doğuyor. genelde veterinerler ikisini aynı gün yapar ve periyodunu ona göre ayarlar tekrar gel-git olmasın diye.

Zafer52

Evet iç ve dış parazit aynı gün uyguluyor zaten beş dakika surmuyor uygulaması sorun iç paraziti biz nerden nasıl buluruz.sanırım veteriner den))

Zafer52

İç ve dış paraziti 2 ayda bir tavsiye edende var üç ayda bir tavsiye edende var iç parazit iç haplar var ağız yoluyla kediye yutturuyorsunuz dış parazit içinde damla var bunu evde herkes uygulayabilir.bazı veterinerler fazla para istiyor bazıları ise uygun fiyata yapıyor

Zafer52

Dediğim gibi haplar var yarısını kırıp kediye yutturuyorsunuz tabi kedinize yutturabilirseniz bende denemedim hiç ama illaki yapanlar vardır dış parazit için damla var ama iç parazit için ilaç ismi nedir bilmiyorum

beautifulcat

peki iç paraziti evde uygulayabiliyor muyuz?

beautifulcat

çok teşekkür ederim.:))

Zafer52

İç parazit hapina internetten çok baktım ama bulamadım sanırım bunun için veteriner şart ama dış parazit için damlalar mevcut alıp kendiniz uygulayabilirsiniz

Heduman

Ben internetten andazol parazit şurubu icirildigini araştırdım.onu deneyeceğim.ic parazit tedavileri için.

Zafer52

Bende baktım ama bu şurubu nerden temin edebiliriz

Zafer52

Bende biraz baktımda köpekler için diyor genelde bir sıkıntı olmasın sonra

kedilerim2018

ben birkaç gün önce kedimde kurt gördüm.hemen veterineri aradım .iç parazit için ense damlası varmış.30 yada35 tl civarıymış fiyatları.diş paraziti ise petşoptan tanesi 5 tl ye aldım.şurup meselesini bende gördüm .eczacıma sorucağım şurubu.alan varmı işe yararmı öğrenirsem yazarım.