Kedi Mamalarına Zam

Reyaura

********* mamalarina ve kumuna zam geldi. Sokak canlari icin mito mamasi aliyordum. 15 kgsi 77 lira bu fiyatlarda 15 kg mam alabilicegim sokakcanlarinin sevdigi bir mama var mi ? Matisse ve N&D mamalarini dönüşümlü olarak kullaniyorum evdeki cocuklarim için . Sizce ne kadar zam gelir ? Suan mattisse aldim 2 tane 10ar kiloluk tanesi 209 tl daha fazla stok yapmalimiyim? 1ayda 10kg evdekiler yiyor . Konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum.

9 CEVAP

zuhall

Yabanci firma urunleri yaklasik 2 kati artacak tabi ki. Aldiklari kar marjini dusururlerse belki %50-60 zamla kurtulur. Direk dolar uzerinden alisveris yapiliyor sonucta.

aleyn

normalde bu sene sonuna kadar yetecek şekilde stok yapmıştım ama hem yeni bi kedi geldi eve hem de dövizin yükselişini korkutucu buldugum için bir miktar daha kum ve mama aldım. yalnız dalgalanmadan dolayı bazı firmaların ürün vermediğini duydum. geçenlerde bir petshopa da ever clean fiyatı sormak için girmiştim, yakın zamanda bi zam bekliyoruz öyle ki satmak bile istemiyorum şu anda bunları dedi adam artık nası bi zam bekliyorlarsa... ben de merakla bekliyorum bu konuda daha fazla bilgisi olup yazacak olanları..

Reyaura

Eylulde stok yenilicek bi çok firma diye duydum nekadar dogru bilmiyorum. Matisse mama 200 küsur lira bi kaç sitede hala 2019 eylül tarihli ama bazi stelerde 250 300 arasi fiyat gördüm stok yenilediklerini düşündüğüm için fiyatın articagini düşündüm arttigindada kolay kolay inmez tahminim yerli firmalar bile 33 liralik kumu 44 yaptiysa ithal mamayi dusunemiyorum

zuhall

Yerli firmalar daha ellerindeki stok bitmeden zam yaptilar. Sanki cok kaliteli icerigi cok iyi de :/ Ne denir bilmiyorum.. Bu kadar ac gozlu ,cikarci olmak. Bu ulke hep bundan dolayi kaybediyor. Oyuzden asla onlara para kazandirmayacagim..

Nurada

Bende sokaktaki kedilerim için 15 kg mito alıyordum. 77,5tan 97ye çıkmış dün gördüm şok oldum. Öğrenci olduğum için almaya devam edemiycem. Arkadaşımın da kullandığı trendile var somonlusunu çok seviyorlarmış 15 kilosu 79 lira onu öneririm bu ay bende ondan alacağım

Nurada

https://urun.************.com/evcil-hayvan/trendline-somonlu-yetiskin-kuru-kedi-mamasi-15-kg-369272121

Zynpkck

https://www.*********.com.tr/luis-tavuklu-kedi-mamasi-15-kg

Nurada

Birde honey markalı mama buldum *********** sitesinde 20 kilosu 76,5e geliyor. Ama nasıl bilmiyorum. Beslediğim kedi sayısı 50 civarı olduğu için bunu da düşünmeye başladım

AyseBerraAydin

Bunu öneririm