Royal Canin Mi Nd Mi?

TarcinAyse

benim kedim doğduğundan beri royal canin kullanıyordu, biraz tüy dökümü olunca veteriner nd kittena geçebileceğimi, içerik olarak daha kaliteli bir mama olduğunu söyledi ve ben de royal canin mother & baby cat den nd kittena geçiş yaptım 3,5-4 aylık olduktan sonra. ND yi kullanmaya başladıktan sonra bir takım olumsuzlarla karşılaştım. öncelikle kedimin dışkısının kokusu ağırlaştı, daha sonra dışkıdan sonra bir kaç damla taze kan gelme durumları oldu, şimdilerle de kakası royal canin yerkenki katılıkta değil, ishal gibi de değil ama yumuşak diyebilirim nd den sonra. sorum şu? Tüm bu bahsettiğim sorunlar ND den kaynaklı olabilir mi? Tekrardan royal canine geçmeli miyim?

30 CEVAP

TarcinAyse

bu arada royal caninden ndye geçişi 10 gün süren kademeli bir geçişle yaptım. bir paket nd kullandık. ikinci paketini aldım iki hafta önce.

TarcinAyse

ikinci 1,5 kg pakete iki hafta önce geçiş yaptık nd mamada. bir ayı aşkın süredir nd yiyor aslında. hatta ilk geçiş devrelerinde bu kadar değildi, yumuşaklığı zamanla bi tık arttı sanki. ev yoğurdunu benimki seviyor. günlük en az bi yemek kaşığı yediriyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama?

Gul36

Yoğurdun bir zararı görülmediği sürece her gün bir kaşık vermek sorun olmaz diye düşünüyorum. Ama bazıları yoğurdun kedilerinde ishale neden olduğunu da söylüyor. Acaba geçmeyen yumuşak kaka sorununuza bu sebep oluyor olabilir mi? Ya da verdiğiniz başka bir ek besin? Şu LINKTE kedilimadam'ın ishal için ev yemeği tarifi var. Yumuşak kaka için de deneyebilirsiniz isterseniz.

Bunun dışında, günlük ne kadar kuru mama yiyor bilmiyorum ama ikinci paket 1 aya kalmaz biter belki. İsterseniz bir de N&D'nin başka çeşitlerinden deneyin, bir bakın bakalım mama kaynaklı mı sorununuz. Belki de kullandığınız mamadaki protein kaynağı soruna sebep oluyordur. Mesela kuzuluyu ya da balkabaklı ve kinoalı serileri deneyebilirsiniz.

KediliBaba

genelde mama yanında verilen şeyler ishal yapıyor kan sorunu oluyor yaşadım ben bunu.

KediliBaba

Bu gibi dudumlarda probiyotik tozu azcık suya karıştırıp şırıngayla veriyorum 3 gün geçiyor.

TarcinAyse

yoğurt vermeye başlamadan önce yumuşak dışkı olayı olduğu için o durumu yoğurda bağlamıyorum ama faydası vardır diyerek veriyorum. benim kedim 5 aylık falan. veteriner yavru kedilere tavuk ve balık içerikli mamadan başka bir şey verilemeyeceğini söylemişti. o yüzden kırmızı etli mama almıyorum. ek gıda olarak bu aralar verdiğim yoğurt dışında kuru mamanın haricinde yine başka birşey vermiyorum. gereği var mı yok mu bilmiyorum ama. kedim 4,5 aylıkken ve 3 kilo falandı. kilosu az olmadığı için öyle çok ek besin vermek ne derece doğru onu da bilmiyorum. benim ki zira kuru mama delisi. royal canini de ndyi de bayılarak yiyor.

TarcinAyse

günlük en az iki çay bardağı kadar kuru mama veriyorumdur

TarcinAyse

veteriner reflor şase önermişti bağırsakları için. sizce faydası zararı nedir?

KediliBaba

NBL gold Var çok daha fazla probiyotik var içinde

izmirle

Bende her ne kadar nd orijen acana denesemde bir türlü yediremedim kanlı ishal ve kusma sorunları ile karşılaştım royal caninle yola devam iştahlı yiyorlar şu anda daha önce proplan kullanıyordum.

ahsenyildiz

nd tabiki

royal canin bence

Mehmetkr

Kanlı ishalle mamanın hiçbir alakası yok normal ishal desen neyse.
Royal canin diyenler ya keçileri için kullanıyor yada şaka yapıyor.

izmirle

Nd😂😂😂

Alexkitty

Kaka için şunu söylemek istiyorum ben yaşadım bunu özellikle nd ocean ile yoğurt çok eşleşmiyor yoğurt verme sıklığını biraz azaltın iki gün arayla bir çay kaşığı verip deneyin biz nd ve exclusion karıştırarak kullanıyoruz son üç aydır çok nadir sade kefir veriyoruz arada
Nd tek başına kullandığımızda ve yoğurt verdiğimde kaka sıkıntısı yaşadım yoğurt kesip arada kefir verince gecti