Kedim Bayılarak Yediği Mamasını Artık Yemiyor Ve Hafif İshal

Merhaba tatile gittiğimizde kedimizi 6 günlüğüne veterinerine bıraktık döndüğünde ishaldi ishalini reflor kullanarak geçirdim sayılır şuan kakası hafif cıvık kendi kendine düzelir diye refloru kestim. Oğlum çok iştahlı normalde her durumda mamasını seve seve yer asla mama ayırt etmez ama artık mamasını yemiyor biraz yiyip bırakıyor endişeleniyorum. Evde bir tane ödül maması vardı onu verdim iştahla yedi ama artık kuru mama yemek istemiyor olabilir mi? Ya da başka bir problem olabilir mi? Bu arada kullandığımız mama N&D kısır kediler için düşük tahıllı mama.

9 CEVAP

Gul36

Üzülerek söylüyorum ama onu yabancı bir yere bıraktığınız için strese girmiş olması büyük ihtimal. Bir de üstüne hasta olmuş çocuk. Şu anda da muhtemelen size kızdığı ve naz yaptığı için mamasını yemiyordur. Bir de havalar sıcak olduğu için de bu dönemlerde pek yemek yemek istemiyorlar, onun da etkisi olabilir. Veterinerdeyken de kendi mamasını yemiştir sanırım. Belki de şimdi mamayı o kötü deneyimle özdeşleştiriyor ve yemek istemiyordur. Tabii bunlar hep ihtimaller. Yaş mama vermeyi denediniz mi peki?

Çok teşekkür ederim cevaplar için veterinere götürdük birkaç ilaç verdi onları kullanacağız 4 gün boyunca mamasını da azar azar yiyor hiç yememesinden iyidir umarım düzelir çok teşekkürler ilginize

Evet denedik yiyor yaş mama ödül mamasını da yiyor ama kuru mamayı yemiyor bir türlü. Ödül maması da hafif ıslak. Bize kızgın ya da küs değil aksine çok özlemiş ve evine döndüğü için çok mutlu. İştahsızlığı kocaman bir kelebek yedikten sonra başladı aslında gerçekten büyük ve etli bir kelebekti onu yerken gördüm yoksa eve geldiğinde mamasını yiyordu. Ertesi sabah böyle bir kelebek yedikten sonra iştahsızlık ve bol su içme başladı veterinerimizle konuştuk kelebektendir birkaç güne geçer dedi ama emin değilim.

Merhaba güncelleme yapayım dedim kedimin ishali hala geçmedi kuru maması hariç her şeyi yiyor ama refloru da kuru manasının üstüne dökmem lazım ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz

beautifulcat

yaş mamada ishali tetikliyor daha doğrusu dışkı kıvamını yumuşatıyor.
şöyle yapsanız kuru mamayla yaş mamayı karıştırarak verseniz?
belki tekrardan alışır.
bir de bu alışma döneminde biraz aromalı kuru mamalar kullansanız belki hoşuna gider ve yiyebilir.
proplan kitten 400g mesela şu an indirimde petlebi.com'da, içeriği çok iyi değil ancak kedilerin damak tadına hitap ediyor e bide kitten olunca iyice aromatik olur ve kuru mamaya alışır belki

Aynı Şekilde Benimde Kedim Aynı Ne Yapmam Lazım

Benim kedim de hills her gün severek yediği kuru mamayı yemiyor koca gün ağzına bir lokma yiyecek sürmedi sadece su içiyor. Bir adet pire gördüm üstünde aradım başka da bulamadım nerden geldi bilmem ondan mı yemiyor acaba yıkadım sirkeyi sprey şişesine koyup masaj yaptım o ara biraz tartıştık tarayacağım durmuyor. Trip mi atıyo anlamadım ama kucağıma almama kızmıyor. Sevdiği malt ı bile yalamadı hiç ağzını açmıyor ne enteresan bi kedi yarın veterinere götürücem parazit olmamıştır inşallah. İnşallah kelebek te yememiştir. Şimdi oynuyo keyfi yerinde ama ton balığı kuru maması yaş maması asla yemiyor. Trip yapıyo olsun umarım geçer.

Sofia_juju

Fazla ortam değişikli onu depresyona sokmuş olabilir

Palyaco

Bu ara sıcaklardan dolayi birde sinek kelebek yediklerine iştahsızlık oluyor