Kısırlaştırma Hakkında??

herautte

**Merhaba arkadaşlar kedim 2 buçuk aylık henüz ve dişi, ilerisi için kafam çok karışık. Sizce kısırlaştırmak mı sağlıklı olacak yoksa bir kez olsun çiftleştirmek mi?
Biraz araştırdım ama arada kaldım. Çünkü çiftleştirme olunca doğum ve sonrası bi süre benimle kalmaları gerekecek ve ne yazıkki çalışıyorum..
Kısırlaştırma için önerilerinizi rica ediyorum...
**

9 CEVAP

aleyn

eninde sonunda kısırlaştıracaksanız kızgınlık dönemine girmeden kısırlaştırabilirsiniz, dişiler genelde 6 aylık gibi giriyorlar ve o zaman da kısırlaştırmak mümkün.

Balimbesiktas

doğacak yavrular için planınız yoksa bence yapmayın. kısırlaştırmak en doğrusu

Tikih

Hemen yavru konusuna girmeyin.hayvan en azında anne olsun bir kez.british sorthair gibi duruyor.eğer babada cins olursa yavruları hemen kapılır

onurtemiz

Başınız ağrır ve çok uğraşırsınız bence kısırlaştırın. Hem sağlık açısından çok yaralı hem onun hem sizin için. Kedilerin neredeyse hep kısırlaştırıldıktan sonra bebekliğine dönüyorlar daha sevimli bir karakter de oluyorlar

KediliBaba

Sizin çalışmanız onun yavrulamasını yavru büyütmesini etkilemez önünde maması suyu olsun gerisi umrunda olmaz ama özellikle sokak kedileri gibi mix türler kolay sahiplendirilmiyor bakın burda yuva arayanlarda ne çok mix kedi var cins kedi olsa en az bir kez doğursun öyle sahiplendirin derdim çünkü cins kediler havada kapılıyor(ilan açtım aynı gün en az 30 kişi aradı) osebeple 6 aylık olunca kısırlaştırın sanırım şuan 350-400 tl dişi kedi kısırlaştırma.

herautte

Herkese çok teşekkür ederim cevapları için, aslında bir kez olsun yavrulamasını hissederim eminim çok farklı bir histir, cinsi british shorthair zaten çiftleştirirsem asla para karşılığı vermem yavrularımı ki bende para ile almadım kedimi , umarım sağlıklı bir karar verebilirim onun için :/

kedilerim2018

yavruları sahiplendiririm diyorsan çiftleştir.ama yavruları sahiplendiremem diyorsan kısırlaştır.cins kedilerin sahiplendirme olayı kolay bu arada.

Gulderendeniz

Sahiplendirilmeyi bekleyen pek cok yavru oluyor zaten. En azindan sahipli kedilerin kisirlastirilmasi gerektigini dusunuyorum. Onlar icin daha saglikli bir durum zaten

herautte

Teşekkürler arkadaşlar, sanırım kısırlaştırmaya karar verdim..