Boyun Tasması Mı Yoksa Göğüs Tasması Mı Tercih Edilmeli?

Köpeğim küçükken göğüs tasması kullandık ama hiçbir zaman sevmedi. Hep ön bacaklarının arkasından geçen kayışı kemirmeye çalıştı, o yüzden biz de 8-9 aylıkken boyun tasmasına geçtik ve o zamandan beridir de boyun tasması kullanıyoruz. Ancak göğüs tasmasının daha uygun olduğunu duydum. O yüzden ne yapacağımı şaşırdım. Söylediğim gibi köpeğim hala göğüs tasmasını sevmiyor, bu sebepten ötürü de onu zorlamak istemiyorum ama boyun tasması da dışarıda kedi ve köpek gördüğümüz zamanlarda zorlayıcı olabiliyor ve onu çekerken boynunu acıtmaktan korkuyorum.

7 CEVAP

KediliBaba

Göğüs tasması kullanırsanız birde kızak alın içine oturun çünkü kesinlikle sizi sürükler :)

pikos

göğüs tasmasını sadece dışarı çıkarken takarsanız alışır. Belli süre sonra dışarı çıkacağını anladığı için taktığınızda rahatsız olmaz

Boyun tasmasi

FulyaC

Valla bizim sıpa 6 aylık arkadaşın dediği gibi göğüs tasması alırsam bi de kızak almam lazım çünkü şimdi boyun tasmasıyla bile 2.3 adım kadar sürüklüyo beni. Köpeğiniz göğüs tasmasına illaki alışır kemirme isteği küçüklüğünden dişlerinden oyun isteğinden bile olabilir belki şimdi kemirmez ama çekiştiriyosa göğüs tasmasıyla şaha kalkar resmen :)) sizden peşinden tabii

Gögüs tasması daha uygun olur

Whitedog

Ben göğüs tasması kullanıyorum ama bence çektiğinde boyun tasmasına nazaran daha az kuvvet oluyor. Ben rahatladım açıkçası ve çeşit çeşit aldım, artık hangisini görse kapının önüne gidiyor

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, boyun tasmasıyla devam ediyoruz. (Çakıl'ın da oyu üzerine) :)