Yavru Köpekte Tuvalet Eğitimi .Yardım!!!!!

kedilerim2018

ARKADAŞLAR KÖPEĞİMİZİ SAHİPLENELİ HENÜZ 9 GÜN OLDU .2.5 AYLIK YARU.GAZETE KAĞIDI İLE EĞİTİME BAŞLADIK .ALAN KISITLAMASI YAPTIK .SONRA YAVAŞ YAVAR ALANINI GENIİŞLETTİK.BUGÜN İLK DEFA ODASINDA SERBEST BIRAKTIM .AKŞAMA MANZARA NASIL OLUR BİLEMİYORUM .SONUÇ OLARAK ODASINDAYKEN KAĞIDA GİDİP YAPTIĞI OLUYOR FAKT ODADAN ÇIKARIR ÇIKARMAZ BYERLERE TUVALETİNİ YAPIYOR.BENDE BUNDAN SONRA ÖNCE DIŞARI ÇIKARTMAYI PİLANLIYORUM ÇİŞİNİ YAPSIN SONRA EVDEBİRAZ GEZ SİN.BENİM SORUM .KAÇ AYLIKKEN TAM OLARAK TUVALETİNİ TUTMAYA BAŞLAR.ŞUAN 2.5 AYLIK.

24 CEVAP

kedilerim2018

çok teşekkür ederim yazın siz büyük bir merak ile okuyorum.benimde evde kedilerim var sosyalleşsin diye onlarla eve salıyorum çok güzel oynuyorlar birtanesi hariç .oda alışacak zamanla.yani dışarısı yasak diyorsunuz.hasta pedide aldım onuda deneyim .acaba ben mamayı çokmu veriyorum diye düşünüyorum .hep maması önünde.nekadar vermeliyim.

KediliBaba

odada salın sorun yok alan kısıtlaması en iyisi yoksa çok yorulursunuz sizede yazık zaten erkenden kalkıcak bebek bakıcaksınız gecede uyunıcaksınız kolay değil ;) çekmeyen bilmez lanet olsun içimdeki hayvan sevgisine diyor insan bazen :D

kedilerim2018

düngece neresinde çıktıtsa bir vıyaklayarak havladı yatağımdan hopladım .dediğiniz gibi sürekli uyanıyorum onun kaldığı odada yatıyorum .yanıma gelmek istiyor almıyorum.üstelik çalışan birisiyim .gün içinde yanlız kalıyor diye akşam hep onunlayım .havlaması bir yana tuvalet eğitimi çok zormuş.onunla konuşuyorum ynlış yere yaparsan çişini seni bezlerim diyorum .kendim söyleyip kendim dinliyorum :)en sonunda kendimi kaka temizlerken buluyorum .

KediliBaba

yanızsanız daha zor tabi benim 10 yaşında oğlum var işe giderken 6.00 da onu uyandırıyorum mamasını veriyorum sonra bir turlatıyor evin önünde.sonra yine ona emenet öğlen mamasını yediriyor yine ona emanet akşam 5:20 de evdeyim eve gitmek için deliriyorum hatta onun beni bir karşılaması varki herşeyi unutturuyor sonra maması veriliyor ben yemeğe hazırlanırken sonra biraz dinlenip parka çıkıyoruz en büyük mutluluğum dışları kaka yapması :D sisinki daha çok ufak gün içinde yalnız kalmaya mecbur alışıcak ozaman kimse yomu evde ?

KediliBaba

Bende almıyordum yatağa sonra baktım uyuyamıyorum sürekli aklım onda ne yapıyor dişye yanuıma aldım güzel uyudu uyanmadan hiç üstüme başıma koltuğa kanepeye yapmadı yapmıyor ;ben salonda yatıyorum onun için kanepede zor gerçekten herkesin harcı değil bir hevesle olucak iş değil.Yani baştan teslimiyet gerektiriyor.

KediliBaba

sizinki daha ufak daha oyuzden ağlar sıcaklık arar normal ama ağlasın katı olun yoksa huy edinir her havladığında ağladığında yanına gitmeyin yoksa sizi getirmek için hemp aynı şeyyi yapar söylemesi kolay tabide ev sahibi iseniz bu olay kolay yoksa komşular tefe koymasın diyorsanız bunada uymak zor.

KediliBaba

dişinizi bir ay sıksanız bazı şeyler yoluna girer zaten.Çok tatlı benimkiside jack russle terrier

KediliBaba

evet kediler bağımsız köpekler sahibinede çok düşkün benimle oğlum pıtırı indiriyor sokağı dönünce ağlama sesini duyuyorum ıslık çalar gibi gözden ben kaybolunca üzülüyor akşamda eve girince pervane gibi etrafımda dönüyor üzerime zıplıyor kedilerinizi alıştırırsanız onlarla sıkılmaz oynarlar güzel vakit geçirir zaten kediler yükseğe çıkıyor ölçüsüz davransa çıkarlar kanepenin tepesine :)

kedilerim2018

destekleriniz için çok teşekkür ederim :)