Kedimi 5 Günlüğüne Kedisi Olan Kuzenimin Yanına Birakacagim

_yagmuur__

Kedim 1.5 yasinda 3 hafta önce sahiplendik tatil için kuzenine birakicam çünkü eve daha alışık değil ve yalnız da kalamıyor fazla ama kuzenimin de 7 yaşında çok hırçın bi kedisi ve 1 köpeği var benim kedimle iyi anlaşamazsa bi sıkıntı olur mu benimki uysal bi kedi ve sesten falan da korkuyo kopek havlamasindan ve diger kediden etkilenir mi birbirlerine zarar verirler mi

10 CEVAP

TarcinAyse

Ben olsam öyle bir ortama bırakamazdım

Nurada

Bence de böyle bir yere bırakmanız pek sağlıklı olmaz

Bugday

Benimde bir kedi ile birlikte yaşıyorum. Dışarıdan misafir bir kedi geldi. Sadece 3 gün bizimle birlikte kalabilrdi ve o 3 gün tamamen felaketti. Çünkü benim kedime sürekli saldırdı. Bana saldırdı mamasını asla yemedi. Normalde sakin dedilkleri ledi muhteşem hırçınlaştı. Bizden sonra kalmaya gittiği evde gayet sakin durmuş. Çünkü orada evcil hayvan yoktu.O nedenle bana sorarsanız asla kedi veya başka bir hayvanın olduğu eve bırakmayın.

Bugday

Ayrı odalarda bırakırsanızda psikolojileri bozulabiliryor. Sürekli birbirlerinin seslerini duyuyorlar. Kokularını alıyorlar ama faklı odalar..Geri döndüğünüzde 1-2 gün kadar mutlaka size tepki gösterecektir ama daha sonra normale dönüyorlar :)

Gul36

Arkadaşlara katılıyorum, ben olsam ben de bir köpeğin ve hırçın bir kedinin olduğu eve kedimi bırakmazdım. Psikolojisi çok etkilenir diye düşünüyorum. Ayrı odalarda kalsalar bir derece diyeceğim ama evin sahibi olan kedi, misafir kedinin kaldığı odaya mutlaka girmek isteyecektir. Eğer sizin tatiliniz boyunca kuzeninizin, kedinizi diğerlerinden uzak tutabileceğini düşünüyorsanız beeelki olabilir. Ama ortamın kediniz için sakin ve huzurlu olacağından emin olmalısınız.

Elifmuzeyyen

Kedinizi kendi ortamında birakip ona sizin evinizde bakabileecek birini yanina birakmaniz daha mantikli gozukuyor su durumda

_yagmuur__

Tamam teşekkürler hepinize :)

_yagmuur__

Lütfen fikrinizi yazın çok önemli benim icin

_yagmuur__

Peki ne yapabilirim ayrı odalarda kalsalar olmaz mı

_yagmuur__

Tatilden gelince bana küser mi veya huyu değişir mi çünkü benim kedim tırmalama ısırmaz eve gelince böyle seyler yapar mı