Mama İçerik Bilgisi Olanlar Bakabilir Mi?

titrekpasa

Anket

BOZİTA
(3 oy)
GOLOSİ
(1 oy)
MATİSSE
(13 oy)
SANABELLE
(5 oy)
Toplam (22 oy)

proplanla başlayan yolculuğumuz , proplanın pahalı ama içerik olarak şişirilmiş bi mama olduğunu öğrendiğimde son buldu. uzun süredir bonacibo kullanıyoruz ama memnun değilim çünkü çocuklarım için uygun bi mama değil. BOZİTA , GOLOSİ, MATİSSE, SANABELLE içerik bilgisi olanlar hangisini tercih etmeliyim sizce.tahılsız olması tercihim. RİCA EDİYORUM ORİJEN,ACANA,HİLLS, N&D YAZMAYIN.

17 CEVAP

KediliBaba

kedilerin buğday tarlasına daldığını hiç göçrdünüz mü hayır neden çünkü tahıl onların menüsünde yok sadece dolgu maddesi olarak kullanılıyor bir çok alerjiye sebep oluyor o yüzden tahılsız mama tercih edin.

N&D ve orijen içerik olarak çok çok iyi mamalar fakat fiyat bakımından pahalılar bildiğiniz üzere. Tahılsız mamaysa benim kedimde kabızlık sorunu oluşturdu gerçekten aylarca geçmedi düşük tahıllı mama alınca düzeldi. Tahıl onlara zararlı değil az miktarda olanı lif bakımından barsaklarda rahatlama sağlıyor ve barsak florasını dengede tutuyor. Tabii her kedi tahılsız mamada kabız olacak diye bir şey yok ben deneyimimi ve veterinerimizin söylediklerini paylaştım :)