Kedinin Eve Alışma Süreci

Haise

Kedi sahiplenmeyi düşünüyorum fakat ne kadar süreli aylı alırsam bu süreyi kısaltabilirim, 1 yaşında alsam daha mı zor alışır yoksa 8 aylık gibi bir şey mi alsam? Yorumlarınıza ihtiyacım var teşekkür ederim

3 CEVAP

ursaminor

Bizim kız eve geldiğinde 3,5 aylıktı ve 10. dakikada sanki biz ona misafirliğe gelmişiz gibi oldu. Normalde de eve misafir geldiğinde hemen bacaklarına sürtünüp selam verir, evimize hoş geldin der :) Bu kedinin kişiliği ile de alakalı olabiliyor. Arkadaşımın kedisi mesela evde 3. yılı olmasına rağmen bazı odalara hala temkinli girer. Über ihtiyatlı bir kedidir. Kapıdan girene 3-4 saat hatta bazen hiç yaklaşmaz.

Benim ilk kedim 1,5 yaşındaydı. İlk gece koynuma girip yatmıştı benimle. O yüzden yaşından ziyade kişiliğine bakmak lazım. Sokakta da böyle değil mi? Bazı kediye yalvarsan da sana yanaşmaz. Bazısı da ansızın kucağına atlayıverir :) Keşke hepsi atlasa :D

_yagmuur__

Bizimki 2 gün sonra peşimizden dolanmaya yanımıza gelmeye başladı

Strong1

Sütten kesildikten sonra 3 aylık gibi bakmak istemez misiniz. Bence 8 de 12 aylık da çok geç. almayın demiyorum tabiki ama bence daha zor alışır.