Kedim Başka Bir Evde

_yagmuur__

Kedimı yeni sahiplendigimiz için evde tek bırakamıyorum kuzenimin kedisi ve köpeği var daha önce birakmalimiyim diye sormuştum birakma demiştiniz çoğunuz ama bıraktım malesef çünkü gelip kontrol edebilecek yakınımız komşumuz vb yok hepsi uzakta kuzenimin kedisi biraz saldırgan bişey olur mu zarar verirler mi birbirlerine bana küser mi huyu değişir mi tırmalamayan kedi tırmalama ya ısırmaya başlar mi ve düzelir mi lütfen acill cevap verin

7 CEVAP

_yagmuur__

Lütfen yardiiim

_yagmuur__

Arkadaşlar biriniz cevap yazabilir miiii

Merhabalar. Tabi ki şuan kendini bırakılmış hissedebilir. Geçici süreliğine bıraktığınız kişiyi çok tembihleyin. Ona ayrıcalıklı davransın bakan kişi ne kadar nazik olursa ve yumuşak sesli yaklaşırsa kendini bir nebze güvende hisseder. Onun da evcil hayvanı varmış dediğinize göre de saldırgan. Size tavsiyem kedinizi bıraktığınız kişiden rica edin bir süreliğine kendi hayvanlarrıyla aynı ortama sokmasın veya kedinizi mecbur etmesin

_yagmuur__

Çok teşekkürler birazda olsa rahatladım :) peki eve gelince kalıcı olarak huyları değişir mi tirmalamaa başlar mi saldırganlasir mi

Uranus1

En az 2 haftayı geçmicek süre bırakılabilirler eğer uzarsa anksiyete baş gösterebilir bu da her kedi için geçerli değil olasılık sadece kedinin karakterine bağlı bir durum

titrekpasa

hiçbir kedinin huyu birbirine benzemez. tabikide kalıcı değil siz geldiğinizde 1kaç güne hemen eski haline dönüp uyum sağlayacaktır. kediler mekan değişikliğini hiç sevmez birazcık size küser ama sonra bi yaş mamaya gönlünü fethedersiniz patili günler dilerim canınızı sıkmayın hiçbişey olmaz :))

_yagmuur__

Hepinize Teşekkürler cok rahatladım suan ♡