Kedimin Tuvaletinin Yerini Değiştirdim

Elifakilli

3,5 aylık dişi yavru bir kedim var bir haftadır bizimle, kum kabını odamda tutuyordum bir sorun yaşamıyorduk fakat çok kötü bir koku oluşunca bir saat falan önece odamın yani kedinin yaşam alanının hemen yanındaki tuvalete koydum kum kabını henüz çişini yapmadı alışsın diye kum kabına koyuyorum yavrumu geri çıkıyor, tuvaleti gelince gidip yapar mı yoksa ortalığa mı yapar bilmiyorum sizce çabuk alışır mı yeni yerine? Alışması için ne yapmalıyım? Doğası gereği kum arar fakat alıştıramam, farklı bir yere yapar ya da tuvaletini yapmaz diye çok korkuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

3 CEVAP

Pabloo

Ben ortalığa yapacağını sanmam 3,5 aylık olmuş kuma yapması gerektiğini biliyordur. Bence tuvaletiniz kapalıysa kapağını açın bir alışsın hayvan eve sonra kapatırsınız. Birkaç kere onu tuvalete siz götürün hemen alışır zaten.

_yagmuur__

Ben kedimin mumunu yerini 1 haftada 5 kere değiştirdim nereye koyaşam diye düşünürken her değiştirdiğimde buldu yerini merak etmeyin sizinki de bulur

Elifakilli

Teşekkürler zaten bir kaç kez götürdüm umarım alışır, zaten kumun yerini değiştirdiğimi kendi de gördü. Farklı bir yere koyduğumu tamamen idrak edebilsin diye eski yerine farklı şeyler koydum, tuvaletin de kapısını açık bırakıyorum kolayca gidip gelsin diye.