Köpek Beslenmesi

kedilerim2018

arkadaşlar henüz 2.5 aylık köpeğim var .kuru mama veriyorum .ona ek besin olarak ney verebilirim.arasıra iki günde bir ısal gibi oluyor.ona ney yedirmeliyim

9 CEVAP

Tikih

Ben vitamin tozlarından veriyordum köpeğime benimkinin cinsi rotwelir dı . Ayrıca bir de macun veriyordum.

Tikih

Vitamın tozu var mamaya katılıyor hergün bir kaşık. Macunda günde 2 defa veriliyor

FulyaC

Ek besin olarak haşlanmış et tavuk ciğer balık verebilirsiniz.bunları havuçla bezelyeyle taze fasulyeyle ve biraz pirinçle beraber haşlayarak verebilirsiniz. Tabi bi et ürünü bi de sebze seçip yapın hepsini birden karıştırmayın. İshal oldugu zman pirinç haşlayıp verebilrsiniz lapa seklinde çok iyi gelir. Tabi hiç bi haşlamaya tuz yağ vs hiç bişey koymayın. Kuru mamadan değilde vitaminden ishal oluyordur belkide.ne olursa olsun yaptıgınız ek besini kuru mamayla beraber verin derim. Kuru mama ağız ve diş sağlığı içinde çok iyi çünkü

kedilerim2018

vitamin tablet veriyorum .fakat ara ara isal gibi oluyor geçiyor.sanirım kuru mama ile alakalı.evde yapabileceğim ek besin mama yokmu

kedilerim2018

yaş mama alsam.. nekadar vermeliyim

Tikih

Yaş mamadan çok fazla vermeyin biliyorsunuz oda ishal edebilir ben köpeğime bir konserve yaş mamayı. 3 öğünde veriyordum fakat kuru mamayla karıştırarak. Sadece yaş mama vermeyin. Mutlaka bir şeyle karıştırın. Evde yapabileceğiniz bir mama var ben birkaç kere yapmıştım. Öncelikle tavuğu haşlayın kemiklerini çıkarın. Sonra onu eğer tavuk suyunuz varsa onunla iyice kızartın . Tavuk suyunuz yoksa birşey olmaz. Sonrasında içine çok ama çok az olacak şekilde tuz katabilirsiniz. Ben yarım çay kaşığı katıyorum birazdaha lezzetlensin istiyorsanız yarım çay kaşığı sarımsak tozu katabilirsiniz.

Tikih

Ve aynı zamanda etde verebilirsiniz. Fakat bizim yediğimiz acı biber, toz biber, kekik, vb. Ağır baharatlardan katmayın köpeklerin midesi bu baharatlara karşı hassastır

kedilerim2018

teşekkürler tavsiye ettiğiniz vitamin tozundanda sipariş edicem .

Tikih

Birşey değil her zaman