Furminator

ilknrdaisy

Kedim tekir, furminator tarak alacağım. Kedim 4.5-5 kg arasında. Hangi ölçüde furminator tarak alacağıma karar veremedim. Bir sitede S kısa tüylü kediler için olana karar verdim ancak üzerinde 4.5 kilo ve daha aşağısı kediler için uygundur diyor. Kilo bu taraklar için hangi yönden ilgili anlamadım.. hangisini almalıyım?

4 CEVAP

Heiter

Sanırım iriliği açısından belirtilmiş. Yani iri bir kediyi dar başlığı olan bir tarakla taramak daha vakit alıcı olur. "Onun yerine geniş başlıklı olandan alın" mantığıyla yapılmıştır yani.

ilknrdaisy

Yanı bize vakit açışından fazlalık dışında herhangi bir problemi olmaz sanırım.. çünkü büyük bedeni hiç bir güvenilir internet sitesinde bulamadım malesef.

Heiter

Biz, İngiliz kısa tüylüsü kedimiz için (iri bir kedi yani) dar başlıklı olanını kullanıyoruz ve memnunuz. Geniş başlıklı olsa daha zor olurdu bence çünkü ense kısmı için geniş kalırdı gibi geliyor bana. Aslında o bölgede tüy dökümü az oluyor ama bu mevsimde her yerinden dökülüyor diye tarıyoruz.

FulyaC

Dikkat etmeniz gereken ilk sey kısa tüylü uzun tüylü ayırımı yapmak. Boyuna gelincede size kalmış kaç cm oldugu yazar mutlaka kedinizin üzerinde kaç cmlk bi tarak sizin için daha rahat olursa onu alın. Boyu sadece sizin kullanış konforunuz için diyebilirim. Tabi avuç içi kadar kedi içinde 10 cm boylarında bi tarak almayın tabi