Bebeklikten Beri Annesiz Olan Kediler İslak Mamaya Ne Zaman Gecer?

Gulderendeniz

Bende bebek bir kedi var. Biberonla besliyorum. Islak mamaya ne zaman alistirmaliyim?

11 CEVAP

Nurada

Bende de annesiz yavrular vardı. 3 haftayı geçince yaş mama verdik. Şuan 30 günlükler ve kuru mama yiyorlar. Bizde süt tozuyla beslemiştik başta ama onu kaldıramadılar kustular. Laktozsuz süt yumurta sarısı çok az şeker karışım yapıp öyle büyüttük. Bizimkiler erken başladılar mamaya tombişler. Biz önlerine koyduk ilk başta yaş mamayı kendileri yediler zaten öyle yapın bence

Nurada

Biz biberonla beslerken kutularımın bir köşesine koymuştuk. Öyle tada tada yediler. Sonra diğer bizim kedilerin kuru mamalarını yemeye başladılar çok geçmeden. Uzun süre sütle beslemek ishale neden oluyo bene şimdiden tatmasına izin verin yavaştan tabi çok çok küçük değilse

Elifmuzeyyen

Suan bebek ne kadarlik? Ve neyle besliyorsunuz sadece süt vermiyorsunuzdur inşallah 3 aylik olduktan sonra artik verebilirsiniz bence yas mama

Breda

Dişlerinin gelişimine bağlı.. Bizim ikinci kedi annesi emzirmeyi birakinca almistik 1.5 aylikti.. Ve yas mamayi yemiyor gidiyor yetiskin kedinin mamasini yiyordu.. Veterinerlere de danistik.. Zarari yok zaten sokakta olsa hangi mamayi bulsa onu yiyecekti yiyebiliyorsa yesin demisti..

Gulderendeniz

Veteriner ne verin diyorsa onu veriyoruz.

Elifmuzeyyen

Yani ne diyor ne veriyorsunuz sadece sut derken ben saf sutten bahsettim inek sutu sindirilmesi zor oldugu için o manada sordum

Gulderendeniz

Saf sut tabiki verilmiyor. Minik kedilere ozel uretilen sut tozundan veriyoruz

Elifmuzeyyen

Bunu demeniz yeterliydi zaten hem soru sorup yardimci olmaya calisan birine bu ofke yersiz geldi neyse

Gulderendeniz

Veterinerin verdigi seyi verdigimizi soylemem cok mu ofke dolu. Neyse iyi aksamlar

Gulderendeniz

Cok tesekkurler. Mantikli gorunuyor

aleyn

besleyivi olması açısından yaş mamaya elinizde olan kedi süt tozundan serpebilirsiniz toz halinde. yemeye başladığı zamandan itibaren yaş mama ve dişleri çıktıktan sonra kuru mamaya geçebilir.