Sinirlerine Hakim Olamiyorum

rkyeda

Bütün masadaki yemekleiri eşyaları atıyor ne yapmaya çalışıyor nasıl terbiye edicem?

27 CEVAP

rkyeda

Profilinize uygun davranmak zorunda mısınız?Çok komiksiniz benim kedim kapı bile açiyor çaydanlığı hayda hayda devirir.

Mehmettosn

Bir şeyi yapmasını istemiyorsanız göz temasını kurduktan sonra (dikkatini çekmek için şşşttt senini kullanabilirsiniz yada ıslık çalın) sakin ve ciddi bir ses tonuyla hayır diyip aksi yönde yönlendirme yapın bir kaç tekrardan sonra bu davranışlarını bırakacaktır veya sadece hayır dediğinizde anlayacaktır

onurtemiz

Bağırabilirsiniz ama aşırı değil. Kötü bakış sergileyin. HAYIR diyin mutlaka. O bölgeden uzaklaştırın hayvanınızı. Spreyler var kedi kaçırıcı onlardan alın

ursaminor

Kedilerin aslında sakinleştirici etkisi var. Ayrıca evde insan dışı bir canlıyla yaşamak insanı zamanla daha sabırlı bir kişiye dönüştürüyor. Önemli olan beklentiler... bunları düşük tutmak lazım. Karşınızdaki canlı bir insan yavrusu değil ki o bile bazen sabır taşını çatlatabiliyor :D Bu nedenle, zamanla beklentileriniz onun kapasitesiyle ve özellikle kişiliğiyle sınırlı hale geliyor. Kediler köpek gibi itaatkar değildir. Yapıları böyle. Bugün hayırı dinlerken yarın dinlemeyebilir. Ama bildiğim tek şey var o da kedilerin ayna gibi olduğu. Evde huzur varsa kedi huzurlu ve oyuncu oluyor. Gerginlik varsa hemen o da geriliyor ve oyunu bile agresifleşiyor. Siz her durumda sakin kalmaya çalışın. Zamanla o da sakin olmaya başlar.

rkyeda

Tamam cevaplar için teşekkürler

FulyaC

Bence önce sabırlı olun ve her yaptıgında engel olun uyarın. Ben neler neler çektim ve halada cekiyorum. Yeni evlisiniz aile büyüklerini yemeğe alıyosunuz ve hooopp 23 kilo bi canavar masaya üzerine zıplıyo :/ yeni alınan mobilyaların ayaklarını yiyo kumandalr param parça hergün eve yeni terlikler alıyorum. Her gün heyecanlanınca kaçırdıgı için halıları siliyorum. Ve daha neler nelerr :)) beterin beteri var arkadasım. Ama ilk yapman gereken sey sakin olmak. Ve anlamaya çalışmak neden yaptıgı. Ben mesela 2 saat geç çıkardım dışarıya diye mobilyanın ayağını yedi.E kızıyorum kaç binlik koltuk gitti diyorum sonra diyorumki çocuk akıllı onun için hiç bi değeri yok ve ben onu alıp getirdim bu eve benim seçimim. Onu paşa paşa idare etmek zorundayım :) sende kendini rahatlat başka türlü yıpratırsın kendinide dostunuda

Postaci kusura bakmayın da bu nasıl bir konuşma biçimi ? Sanki siz çok sağlıklı bir portre çiziyorsunuz şuan.Ben de onun konu başlıklarına baktım sürekli kedisinden şikayet falan etmiyor. Ayrıca kedinin çaydanlığı fırlatması gayet muhtemel birşey hiç te saçma değil. Sadece ne yapabileceğini sormuş ne var bunda bu kadar abartılacak birşey anlamadım? Bence asıl siz bi psikoloğa görünün. Dediği gibi sadece kalbini kırmışsınız. Kaba olduysam veya yanlış birşey söylediysem kusura bakmayın ama konuşmanıza dikkat edin

Postaci Hem de sizin kediniz çaydanlığı fırlatmamış diye başka kediler fırlatmayacak diye birşey yok. Kusura bakmayın ama çok bilmiş konuşuyorsunuz

beautifulcat

ben dokunmasını istemediğim yerlere çift taraflı bant yapıştırmıştım, oldukça da etkili oldu. size de tavsiye ederim. patileri yapışınca 2-3 denemeden sonra oraya uğramadı bile. örneğin bitkilerimiz

rkyeda

Ben rahatlatoyorum da annemin sabri yok

BS1903

Kizin ve kizdiginizde kesinlikle arkasindan sevmeyin alissin

rkyeda

teşekkürler hepsini deneyeceğim kızınca üstüme atlıyor .)