Mobilyaları Tırmalamasından Korkuyorum

Siladumann

Herkese merhaba

8 CEVAP

Siladumann

Neden bilmiyorum ama sorumun tamamı yayınlanmamış sanırım sadece herkese merhaba kısmı gözüküyor bende siz de de öyle mi?

Siladumann

Neyse sorumu tekrar buraya yazayım öyleyse. Biz taşınıyoruz ve tüm eşyalarımız yeni. Babamı kedimi de bu eve getirmeye zor kabul ettirdim. Takdir edersiniz ki artık her şey yeni ve bir sürü borca girerek aldık bu eşyaları. Koltukları korumak için neler yapabiliriz? Şimdiden teşekkür ederim..

Nurada

Kolonya parfüm kokusundan nefret ediyorlar kediler en azından çoğu diyeyim ondan yada kedi uzaklaştırıcı sprey kullanabilirsiniz. Birde tırmalama tahtası alın oyuncaklılardan dikkatlerini çekecek şekilde

kedilerim2018

benimde evim sıfır mobilya idi.kedilerime kocaman tırmalama evi yaptırdım 3 katlı bişey odanın yarısını kaplıyor.fakat hiç birisi bu ev ile ilgilen medi.evin heryerindeler .mutfak masamın sandalyeleri yırtıldı.bence tek çare her odayı ona açmamak .benim bir odamda köpeğim yatak odam ve salonumdada kedilerim var .yani ben odaları kapatamıyorum malesef .ben başaramadım.belki siz başara bilirsiniz.bu konuyu bende takip ediyorum.belki bende bi çare bulurum.

Postaci

Benimde iki kedim var koltuklar için tek çare her yerini örten kılıflar yoksa herhalukarda zarar verirler çaresi yok kolanya şu bu tırmalama tahtası hiç çözüm olmuyor ben o yüzden yenilemiyorum çünkü yepyeni ikiz yatakları lime lime yaptılar.Tırnaklarını düzenli kesin buda bir nebze etkili.

eccakir

Nedendir bilmiyorum ama bizim kedimizin hiç orayı burayı yırtma girişimi olmadı evin her yerini de geziyor. Mutfak sandalyeleri deri, koltuklarımız da yeni ama tırnaklarını geçirebildiği bir malı yok. Tırtıklı kumaşı çok seviyor tırtıklı bir koltuğumuz var onda tırnaklarını törpülüyor ama henüz yırtılmadı. Tırmalama tahtasına yönlendirdik bebekliğinden beri işe yaradı. Tırnaklarını bir yere geçirmeye başlayınca alıp tırmalama tahtasına götürün bence işe yarıyor bir zaman sonra.

Nurada

Kediden kediye değişir. Koku ve tırmalama tahtası etkili olabileceğini düşündüm ama kedinizi en iyi siz tanıyorsunuz

Nurada

Bide bu tırmalama tahtası işe yaramadı diyenler genelde ortaya koyup kedinin gitmesini bekleyenler. Siz tırmalama girişiminde bulunduğu tırnaklarını çıkardığı zaman görürün oraya. Ara ara da götürün tanımasını sağlayın