Dış Parazit Damlası Bizler İçin Zararlı Mı?

Echo

Kedimi bugün veterinere parazit aşıları için götürdüm veteriner arkadaş 2 saat damla uygulanan bölgeyi sevmeyin dedi. Şu anda yaklaşık 9 saat geçti o bölge kurumuş gibi ama tüyler böyle sert duruyor. Malûm kedimiz yanımızda yatıyor ve kafasını her tarafa sürtüyor. Bize zararı dokunur mu yoksa damla çoktan kurumuş müdür?

2 CEVAP

Postaci

kedinize ne kadar zararı varsa sizede okadar zararı var.Kana karışıyor parazitler bundan etkilenip etkisiz hale geliyor.

FulyaC

Ben köpeğim için veterinere gittiğimde bizim oğlan korktugundan kucağıma atladı ve benim bi güzel ağzımın içine kadar girdi o dış parazit ilacı.zehir gibiydi cidden ağzım.ki kediyle köpeğin kilosu bir olmadıgından köpeğe daha fazla ilaç veriliyo. Ama o an veterinere sordum nolcak şimdi bişey olurmu dedim. Bi kedi için bile zehirleyici olması için bilmem kaç tane bundan olması gerekiyo insanlara bi zararı olmaz merak etmeyin. Ağzınızdaki tat bi gün kadar kalır ama dedi. Baya tecrübeli oldugunu belirtti baya nasibini almış oda bu ilaçlardan