Kedilerinizin Gariplikleri :)

Kediniz de görünce "napıyo bu deli? Ne bu şimdi?"diye düşündüğünüz ve akıl veremediğiniz garip davranışları neler?
Ben akıl sır edemediklerimi yazayım

  1. fermuar açılış/kapatılış seslerini duyar duymaz koşturur gelir ve kim açıp kapatıyorsa koluna atlar saldırır :/

  2. yastık kılıflarını çıkarırken veya takarken yine aynı şekilde saldırmak için an kollar ve saldırır.

  3. erkeklerden nefret ediyor. Vallahi. Eve bi erkek mi geldi. Önce koklar, erkek olduğunu anlar ve ayaklarına pati atar bacağına saldırır.(erkek çocuklar hariç)

20 CEVAP

Darwincan

Her diş fırçalamada ( yalnızca benim, diğer aile üyelerinin değil) bir zıplayışta lavabodaki yerini alır. Evin neresinde olursa olsun uçarak gelir:))) Önce suyunu içer, sonra pür dikkat dış fırçalamamı izler ve sonra dış fırçama hamle yapar, ben çekerim ve the end... Her gün en az iki kere...Te allahım deli işte:))))

Ceronimo-

Benim kedim de tek başınayken mama yemiyor. Anca o mama yerken yanında oturursak, mamayı yedikçe önüne itersek yiyor. Biz evde olmadığımızda da eğer gerçekten çok acıkmamışsa akşama kadar bir şey yemiyor, yine gelmemizi bekliyor. :D
Bir de sürekli bir oyun isteği var. Oyuncaklarını önümüze getirip bırakıyor, sonra gözümüzün içine bakıp bekliyor oynayalım diye. Oynamazsak etrafımızda koşarak oyın istediğini belirtiyor. Aynı zamanda da söyleniyormuş gibi garip bir tonda miyavlama tarzı sesler çıkarıyor :D

Breda

bazı yan yatarak, bazı sırt üstü yatarak su içiyo.. ilk gördüğümde hastalandı mı yoksa diye endişe etmiştim.. :)

Friolero

Rustik perdenin üstüne uyuyor. Ciddi ciddi rahat ediyor orda. Gözünde canlandıramayanlar için fotosu profilimde mevcut djdkdj

septikbaykus

kafasını boynuma sokup kulağımı yalıyo. Kafasını burnuma sürtüyo :)