Kedilerinizin Gariplikleri :)

Kediniz de görünce "napıyo bu deli? Ne bu şimdi?"diye düşündüğünüz ve akıl veremediğiniz garip davranışları neler?
Ben akıl sır edemediklerimi yazayım

  1. fermuar açılış/kapatılış seslerini duyar duymaz koşturur gelir ve kim açıp kapatıyorsa koluna atlar saldırır :/

  2. yastık kılıflarını çıkarırken veya takarken yine aynı şekilde saldırmak için an kollar ve saldırır.

  3. erkeklerden nefret ediyor. Vallahi. Eve bi erkek mi geldi. Önce koklar, erkek olduğunu anlar ve ayaklarına pati atar bacağına saldırır.(erkek çocuklar hariç)

20 CEVAP

Mischka

Küçük kedim tam bir iç çamașırı manyağı, kirli sepetindeki, kurusun diye asılan, katlanıp yerine dizilen.. kilotları çalar, ağzında gezdirir, onlarla boğușur, elinden almaya kalktığında can havliyle kaçıșır. Aynı tutkulu duyguyu pamuklu kulak çubuklarıyla da yașıyor. Kutuyu devirir, çubukları dağıtır, hatta son defasında paramparça edip yediğini gördüm, aynı hanfendi sünger toplarıni da parçalayip yiyor, popișinden topluyoruz. Artık kulak çubuklarına erișimi yasak :) yünlü șeyleri ve bizi sürekli emer ve ciğer sevmez. Evet ciğerden tırım tırım kaçan bir kedim var, sevdiği bir mamayı yerken bitirememișse tabağın etrafından parkeyi kazma hareketi yapıp saklamaya çalıșıyor, yumurta sarısına bayılır ve tam bir su sevdalısıdır, musluktan akan suda heryerini ıslatır. Büyük kızım kapalı kapılardan nefret eder, öyle ki odaların ve balkonun kapıları kapalıysa fenalık basıp kusmaya bașlıyor. Mama yerken çok nazlanır, kırk defa kırar, çiğner, ağzından atar.. Ama bir parça tavuk gördümü kırk taklalar atar kendisi. Ona alınan ilk olta oyuncağı favorisidir, kardeși oynamasın diye alıp banyoya götürür saklar. Ikisi de damacana pompasının sesine nerede olurlarsa olsunlar koșa koșa gelirler.

hoya

suyunu ve yaş mamasını patisiyle yemesi, patisine alabilse kuru mamayıda öyle yiycek

Tikih

Her uyuyucakken yorganın içine girer ve saklanır ben gelincede sanki onu fark etmiyormuşum gibi yorganin altından benimle oynar

felishuman

Çabalayıp da yakalayamadığı sinek dibinde bile olsa sineğe bağırarak miyavlaması (azarlıyor heralde:)) Ben ne zaman banyoya girsem kapıda çıkana kadar beni beklemesi, tuvaletini temizledikten 3 saniye sonra gelip kakasını çişini yapması (bence masumca bir hareket:D), ne zaman et versek koyduğumuz kabı beğenmeyip eti yere koyarak yemesi:) Bir de gece üstümü örtünce koşa koşa gelip örttüğüm şeyin üstünden ayağımı ısırıp tırmıklaması, en can acıtanı da bu:(

pistan32

Mamasını koyarken garip danslar yapmasına hala anlam veremedim.Çünkü iştahlı bir kedi değil heycandan olduğunu sanmıyorum.Deliliğine veriyorum işte

kedilerim2018

nezaman tuvaleti temizlesem büyük dişi kedim içine atlar ben çıkarırım o atlar zor bela işimi bitiririm içine atlayıp kakasını yapar.yaa mubarek nasıl bişeysin sen anlayamadım.bir seferinde gözümün içine baka baka tuvaletin dışına yaptı kakasını albunuda temizle der gibi.

Zynpkck

Benimle saklambaç ve kovalamaca oynaması hep garibime gitmiştir

Mamayı veriyorum yemeye başlıyorlar kapı sesini duyunca benim yanıma geliyor

Mehmettosn

Kedim sanırım kendini köpek sanıyor çünkü ısırmayı ve at getir oyununu çok seviyor bir de miyavlarken ara gaz çekmeye bayılıyor

kedilerim2018

birde erkek kedim var halı altına girmeye bayılır kendileri .biğün farketmiçem ezilecek.allahtan kiloluda farkediliyor .tombik

friolera

miyavlamamasi

Gölge de akan su delisi kabından içmez küvvette ac suyu ordan icsin
Et ve turevlerinin ciğer filan kokusunu duysa koltuk altına saklaniyor sadece kuru mama oda tavuklu balikli balık tavuk yiyor
Asosyal bi kedim var eve kimse gelsin istemiyor kıyameti koparıp baza altına saklaniyor
Kendisine dokunulmasindan nefret ediyor 4 aylık uyurken sadece sevebiliyorum yokss cirt sevgi izi...

@hoya ne kadar da beyefendi bir kedi:)

hoya

((: teşekkür ediyor size

Zynpkck

Benimle saklambaç ve kovalamaca oynaması hep garibime gitmiştir