Yavru Kedimin Vücut Isısı Çok Yüksek?

aseciiik

Herkese merhaba.. çok fazla kedi baktım bebeklikten itiberen büyüttüm. Max i yaklaşık 1 aylıkken çöpün kenarında buldum annesi malesef ölmüştü. Şuan 3 aylık. Aşıları yapıldı. Sorun şu ki max çok hareketli çok oyuncu bi kedi olmasına rağmen vücut ısısı çok yüksek yani hiç bu kdar sıcak bi kedi görmedim. İştahı yerinde. Dışardan görünen hiç bir sorun yok. Arasıra burnu kuru geliyo bana ama oda arasıra. Dili o kadar sıcak ki. Çok şaşırıyorum. Bu sıcak havalardan etkileniyo olabilir mi? Yada siz de böyle bir şeyle karşılaştınız mı ?

2 CEVAP

aleyn

derece varsa popodan ya da kulaktan ölçmeye çalışın 39,5 ve üstü ise ateşi vardır daha altı için normal diyor vet.ler sıcaktan koşturmaktan olabilir.

Elifmuzeyyen

Sağlıklı kedilerin vücut isilari 37 ila 39 arasında olmaliymis bebekler icin olan termometreyle kulagindan olcebilirsiniz