Kedim Ne Mama Nede Ev Yapımı Mama Yiyor Sadece Tavuk Yiyor Ne Yapmalıyım

zekeriya123

Lütfen yardım edin sadece tavuk yiyor

5 CEVAP

Uranus1

Kuru Mamaya alıştıracaksanız kesinlikle tavuk vermeyi kesin mama kabına kuru mamayı koyun aç kalınca yicektir yoksa diğer türlü mamaya alışmaz aç kalıyor diyede müsamaha göstermeyin

zekeriya123

Acil yardım edin
Lütfen

mamanızın markasını değiştirebilir siniz. kuru mamanın ve yaş mamanın tadını sevmediğinden ötürü sadece tavuk yiyor olabilir.

FulyaC

Direk kuru mamaya geçiş yapmayın.ilk önce kuru mamasına tavuk ve tavuk suyu koyun iyice karıştırın verin sevmese bile içinde alıştıgı tat tavuk var aç kalınca yer mutlaka. Eğer yiyosa sorun çıkarmıyosa yavaş yavaş hiç sezdirmeden yani gıdım gıdım :)) tavugu azaltın. Git gide tamamen kesin bu süreç 1 haftada olabilir 1 ayda. Sabırlı olun lütfen :) ama aç kalıyo aman kıyamam dyip asla vazgeçmeyin. Çünkü onun için en sağlıklısı kuru mama ve bunu o değil siz biliyosunuz.

Nurada

Önüne sadece kuru mama koyun. Acıkınca mecburen zaten yiyecek. Siz kıyamayıp tavuk verirseniz iyice alışır