Yeni Kedi Yeni Mama

Arkadaşlar kuzenim bebiş bi kedi sahiplendi 1.5 aylık sanırım anne sütü emdimi bilmiyoruz hiç ona hangi mamayı almalıyız bu kadar küçük kedi beslemedim daha önce

6 CEVAP

septikbaykus

Bütçenize göre

Yüksek : nd kitten

Orta / İyi : Matisse kitten

Fiyat / kalite : Prochoice - Bonachibo

onurtemiz

Eğer bütçe sıkıntınız yoksa ND kitten vermeye başlayın ama önce yaş mama ve kalsiyum destekli gıda takviyeleri verin. İnek sütüne su karıştırıp verin ve ya keçi sütü alın direk. Kuru mama biraz daha büyüdüğünde birkaç hafta içinde düzenli yemeğe başlasın şimdilik yaş mamasına karıştırın sade olarak ta az verin.
Eğer bütçenin sıkıntılı ise Matisse Kitten verin.

Mischka

Kiara da bize geldiğinde 1,1buçuk aylıktı. Öncesinde nasıl bakılmıș bilmiyorum ama muhtemelen annesiz bir yavruydu ve geldiğinde kuru mamaları çiğnemeden yutar durumdaydı. Haliyle çok da zor dıșkılıyordu. Ben her gün 50grlik yaș mama veriyordum, 4 parçaya bölüp kalani dolapta saklayip, gün içinde bunu bitiriyordu. Kedi süt tozu almıș arkasındaki talimata göre oranları çay kașığı ile az miktarlarda hazırlayıp veriyordum, onu minicik bir kaptan kendi yalıyordu. Bu esnada kuru maması ve suyu da her zaman kaplarda duruyordu.

Nd kendi kedime kullanıyorum çok memnunum teşekkürler en iyisi o olacak sanırım:)

septikbaykus

Sanabelle var misal ama pahalı. Gider o fiyata nd alırım.

Önerileriniz için teşekkürler deneyeceğiz