N&D Nin Bu Mamasını Kullanan Var Mı?

Bilgeylmz

Şimdi veterinerden geldik. Ve N&D mama aldık. Ilk defa kullanacağım. Bir önceki maması RC 'idi. Şu an karıştırarak veriyorum. Rc bittiginde sadece N&D vereceğim. Tüy dokülmesine karşı bir mamaymış. Aranızda bunu kullanan var mı? Tüyleri daha sağlıklı yapıyor mu? Çunku bu aralar aşırı derecede tüyleri dökülüyor. Sıcaktan olsa gerek...

13 CEVAP

gizemyoda

Yaklaşık 4 aydır kinoa serisinden weight management ı kullanıyorum. Obezite sınırında olan kedim daha fazla kilo almadı hatta 200 gr verdi ve kilosunu korumaya geçti. Kedim uzun tüylü, n&d den önce origen kullanıyordum ve aşırı bir tüy dökülmesi yaratmıştı kedimde. N&d kinoalı seri kullanmaya başladıktan beri tüy dökülmesi minimum seviyeye indi. Çok rahat ettik. Çok memnunum.

ursaminor

İki başlık mı açtınız? :) çünkü diğeri yanıtlandı bilginiz olsun ;)

beautifulcat

damyskitchen'ın instagram hesabında öne çıkardığı hikayelerde kedisi Eros'a bu mamayı kullandığını duymuştum. içerik olarak çok iyi ama:) biz kendimizi böyle beslemiyoruz. :D

ursaminor

@gizemyoda, bizde hiç işe yaramadı weight management. Aksine normalden de çok yemek istedi. Yani bazen 100 gramdan fazla yediği halde bu mama bir türlü doyuramadı Fıstığı. Şimdi N&D kısırlaştırılmış bıldırcınlı narlı kullanıyoruz. Günde en fazla 60gr yiyor. Yaş mamayı haftada 1'e düşürdük. Fıstık acayip hareketli bir kedi. Ona rağmen kilosu en az 5.7kg'ye inebildi. :(

Biz tek paket kullandık, ikincisine cesaret edemedim. Ondan mı acaba?

boninon

Ben kullanmadım ama iyi bir mamaymış

aleyn

bu mamayı kullanmadım ama iyi bi seri oldugunu duydum kinoa serisinin. internette yok benim vette de yok fiyatı ne kadardı acaba bu mamanın onu öğrenmek için yazdım.

Bilgeylmz

1,5 kilosunu 120 TL ye aldım

Bilgeylmz

Kullanan yok mu?

Bilgeylmz

???

Bilgeylmz

Özür dilerim 2 başlık açmısım yanlıslıkla. Bazen internet kasıyor. Oraya da cevap gelmiş. Cevaplar için teşekkürler.

gizemyoda

@ursaminor
Yoda’da çok hareketli kısır bir kedi. Fakat ben günde 60 gramdan fazla koymuyorum tabağına, tabağı bitmiş olsa dahi. Onun yanında gün içerisinde her gün bir tatlı kaşığı yaş mama veriyorum. Böyle olunca kilo alımı yavaşladı ve üstüne kilo verdi. Her kedinin yapısı farklı ondan da sizde farklı etki göstermiş olabilir. :)
Ama origen’den sonra tüy dökülmesinde çok belirgin iyileşme gördüm. Taradığım zaman da bile tüy dökülmesi minimum düzeyde. N&d yapısından da kaynaklı olabilir bu durum.

barisyu

Yaklaşık 1 yaşına kadar proplan kuzulu, 2 yıl N&D kuzulu kullandım. Kuzu ete bağlı kilo ve alerji sorunları başlayınca yaklaşık 8 aydır N&D kinoalı ve balıklı olan skin&coat kullanıyoruz. Hem alerji ve kaşıntı sorunu geçti hem de kademeli olarak kilo verdirdik. Ağız kokusu da olmuyor. Çok memnunuz.

barisyu

Yaklaşık 1 yaşına kadar proplan kuzulu, 2 yıl N&D kuzulu kullandım. Kuzu ete bağlı kilo ve alerji sorunları başlayınca yaklaşık 8 aydır N&D kinoalı ve balıklı olan skin&coat kullanıyoruz. Hem alerji ve kaşıntı sorunu geçti hem de kademeli olarak kilo verdirdik. Ağız kokusu da olmuyor. Çok memnunuz.