Yeni Kedi Sahiplendim, Dolabın Arkasına Saklandı

bediss

arkadaşlar acil yardım edin gelir gelmez saklanacak bir yer aradı, sonra da dolabın arkasına girdi elime malt macunu sıktım, biraz ilgisini çekti ama şuan sallamıyor bile acaba eve hiç mi alışamayacak lütfen yardım edin

6 CEVAP

felishuman

Çok normal hiç bilmediği yabancı bir yere girdi haliyle korkuyor şuanda. Rahatsız etmeyin mamasını suyunu koyun acıkınca çıkar zaten, alışacak merak etmeyin ama bu durum 1-2 hafta sürebilir siz onun üstüne gitmeyin sadece.

kedilik

kedimizi sahiplendiğimiz ilk bi kaç gün bir şey yiyip içmedi, sonraki 2 hafta boyınca oturma odasındaki koltuğun altından çıkmadı.2. Haftanın sonunda sadece biz uyuduktan sonra koltuğun altından çıkıp oturma odasının içinde dolaşmaya başladı.çok uzun sürdü bize de alışması. mamasını suyunu onun ulaşabileceği yere koyduk, gece biz uyuduktan sonra kaldığı odayı loş bi şekilde ışıklandırdık ve hafif hafif çıkmaya başlayınca koltuğun altından, ürkütmemek için hiç o yokmuş gibi davrandık, ani sevinç gösterilerinden kaçındık :) bi de oturma odasında olduğumuz müddet boyunca diğer odalarının kapılarını, saklanabileceği her yeri kapattık bize, sesimize, kokumuza daha çabuk alışsın diye.şu an dibimizden ayrılmıyor, hep bizimle takılmak istiyor :)) son olarak biz de macun verdik ısrarla her gün bi süre sonra macunu bayıla bayıla yemeye başladı

Busra_12

Benim kedim geldiği günden itibaren neredeyse 1 hafta yatağın altından çıkmadı sonraki 1 ay boyuncada çok az çıktı . Siz odaya yemini ve kumunu bırakın yeterli zamanla alışır zaten. Sürekli çıkartmaya uğraşırsanız daha çok stres olur bence

Mabuderen

Kendisi cikacaktir hic merak etmeyin eve alışmak konusuna gelirsek illaki alışır

bediss

çok sağ olun

bediss

küçük bir son durum editi: beyefendi dolabın arkasından çıktı, sonra yatak örtüsünün altına saklandı ve ardından perdenin arkasına saklandı
4 saat kendi hâline bıraktım, ilk geldiği odadan dışarı çıkmadı
sonra yavaş yavaş evin her odasını keşfetti
elimle mama yedirdim
biraz oyun oynadık
en sonunda kumuna yaptı ve yemeğini yedi :)
şuan uyuyor, herkese cevapları için çok teşekkür ederim