Neden Kısırlaştırmış Kedi Maması???

muezzagumus

Kısır erkek kedim için mutlaka kısır mama mı kullanmak gerekiyor kilosu 3150g yani kilo problemi yok yetişkin kedi maması kullanmak sakıncalı mı?ileride idrar yolları için falan sakıncası var mı?

3 CEVAP

aleyn

kısır kediler idrar yolu problemlerine yatkın hale geliyor. mamalarda fosfor magnezyum ve kalsiyum oranlarının fazla olması kısır kedilerde idrar yollarında taşa sebep oluyor bu yuzden kısır kedi mamalarında bunlar ona göre ayarlanıyor. ama mesela kullandıgınız kısır kedi mamasındaki bu değerlere bakarak benzer değerlerde normal mama alabilir bir de önlem olarak kedinize günaşırı ya da 2 günde bir gincat urinary macun verebilirsiniz. benim kedim de kısır ama ilk kısırlaştıgı dönem hariç hiç kısır kedi maması kullanmadık değerleri yakın başka mamalar kullandık.

onurtemiz

Kediniz kaç aylık ?

muezzagumus

14 aylık kedim