Kedilerin Tırnakları Nasıl Kesilmeli Ve Hangi Sıklıkta?

Kedimin tırnakları uzun ve keskin,oynarken biraz zarar verebiliyor...sizce tırnaklarını nasıl kesmeliyiz?

15 CEVAP

senay54

BEN HEP UYURKEN KESIYORUM. NORMAL TIRNAK MAKASIYLA.UYKUDA KENDINI TAMAMEN KENDINI SALDIGI ICIN ANLAMIYOR EN UC KISMINDAKI KANCA OLANI NOKTA KADAR ALIYORUM ZATEN COK YAKINDAN BAKARSANIZ HAFIF YUKARISI KILCAL DAMARLAR VR ORASINA GELMEMESI GEREKIYOR... EN DERIN UYKUDA COK DIKKATLI ACELE ETMEDEN KESMEK LAZIM ...

Bugday

Ben kediler için özel olan tırnak makasından aldım ve youtube den uzun uzun videolarını izledim. Daha sonra kedimin tırnaklarını kesmeye başladım. Ama asla tek başımayken kesmiyorum. Biri tutuyor ve ben sadece tırnaklarının uçlarından alıyorım zaten sonrasında o tırmalama tahtasında törpülüyor. 1-2 haftada 1 mutlaka kesiyorum.

Akn13

Tırmalama tahtası alın asla tasvip etmiyorum kedilerin tırnaklarinin kesilmesini kedilerin silahlari tirnaklaridir onları keserseniz kendilerini s avunmasız hissederler ve agresif olurlar doğasını bozmayın lutfen tırmalama tahtası alın zaten kedicik ntahtada torpuleyecektir tirnagini

pamuk18pamuk

Uzayınca kesin yani bir zaman aralığında olması gerekmiyor bence ve bence bir petshop veya veterinere kestirin bir kaç defa inceleyin en azından sonra kediler için olan tırnak makaslarından alın kendiniz kesersiniz

BS1903

Ben hic kesmedim cesaret edemiyorum valla

emrezrtrk

Ben asiya goturunce veterinerden rica ediyorum o da kesiyor. Evde de kedim uyuyunca kendim kesiyorum ama eger evde kendiniz kesecekseniz çok dikkatli olun.yankislikla kedinizin tırnak etini kesebikirsiniz o yuzden cok dikkatli olmalisinz

Ziag

Patisindeki kılcal damarlara gelmemesine dikkat edin. Veterinerinizden de rica edebilirsiniz

Ayda 1 kere kesmeniz uygun bence

tırnak uçları sivrileşinçe kesmeniz uygun olur

Benim cocuklarim var..oyun oynarken biraz zarar verebiliyor. .istemeden..kesmem gerektigi soylendi fakat..nasil bilmiyirum

Cok ufak daha zarar vermekten o kadar cok korkuyorum..ve beni birdaha sevmezse ..yıkılırım...denemek isterim ama cok seker dayanamiyorum..masum masum bakiyor bana

Kedilerin tırnağı da bizimki gibi. Bir beyaz kısım var bir de pembe kısım var. Beyaz kısımdan almanız gerekiyor. Eğer pembe kısımdan keserseniz canı çok acır ve kanar. Uykuya dalarken keserseniz uykuları olduğu için pek mücadele edemiyorlar:)

Scot

Youtubedan bi izleyin bence orda kesilmesi gereken kismi gosteriyor.beyaz kisimi.ben ordan izledim kendim kesiyorum hep

Tikih

Benim kediminde tırnakları çok uzun. Ben kedimin tırnaklarını uyurken kesiyorum. Öncelikle uykudayken patisine hafif bir şekilde bastırıyorum ki tırnakları çıksın. Sonrasında tırnağının sadece keskin olan kısmını kesiyorum. Aman dikkat edin kedilerin tırnakları çok ufak olduğu için derinden kesildiğinde canları çok yanabilir. .... onun haricinde kedimin tırnaklarının uzayıp keskinleşmesi yaklaşık 1 , 1,5

Tikih

1 veya 1,5 ay sürüyor. Eğer evinizde tırmalama tahtası varsa onunla törpüleyebilir