2 Aylık Kedime Kuru Mama Ve Haftada Bir Kere Olmak Şartımla

Sevdakkus

2 aylık kedime kuru mama ve hafta da 1 kere proplan yaş mamasını veriyorum onun dışında vitamin olarak falan ne vermeliyim?

14 CEVAP

ebrar_aykut

Gimpet in multivitaminleri, taurinli macunlari ve malt verebilirsiniz. Yavru kedi ödül mamaları da olabilir

Sevdakkus

Pet shoptan mı almalıyım, veterinerden mi? İlk defa kedi besliyorum biraz endişeliyim:)

Scot

Bu siteye bi bakin isterseniz kapida odemeside mevcut.internetten uyguna bulabilirsiniz.veterinerlerde hersey cok pahali.internnetten fiyat bilgisi edinip oyle pet shopa gidebilirsiniz

Sevdakkus

Tamam çok teşekkür ediyorum.
Sizin kullandığınız önereceğiniz marka varmı peki?

kedilik

Gimcat’ın yavru kediler için olan baby paste kedi macununu kullanıyoruz.12 temel vitaminden oluşuyor.bayılarak yiyor,gayet memnunuz

Sevdakkus

Çok teşekkür ederim

onurtemiz

Proplan vermeyin kendi suyunda pişmiş yaş mamaları verin. Schesir, Animonda, Gimcat bu üçü yaş mama da çok kaliteli. Bunları alıp verin. Ayrıca balık yağları, Gimcat Multivitamin, ödül çubukları (Gimcat sticks) bundan verebilirsiniz.

mustafaparlak

Ben kesinlikle Proplan, Royal Canin, Hill’s markalarının kuru ya da yaş mamalarını kullanmanızı tavsiye etmem. İçerikleri berbat. Bu siteden de Proplan yaş mamalarından herhangi birinin içeriğini okuduğunuzda siz de anlayacaksınız. Kendileri açık açık içeriğe katkı maddeleri diye yazmışlar. Bence yaş mama olarak Schesir ya da Gimcat ama benim birinci tercihim Schesir. Gimcat in vitaminlerinden kullanabilirsiniz. Fazla olmamak kaydıyla yoğurt ya da tuzsuz ayran verebilirsiniz. Arada bir yine tuzsuz ve yağsız olmak kaydıyla balık, tavuk haşlayabilirsiniz. Sade kefir olabilir. Kendiniz yaş mama da yapabilirsiniz. Benim kedim zeytini çok seviyor araştırdığımda da zeytinin kediler için doğal antibiyotik olduğunu öğrendim. Siz de deneyebilirsiniz bence. Bir de etin temiz ve sağlıklı olduğundan eminseniz çiğ etle besleme yapmanız da sağlıklı olacaktır ama bu dikkat gerektiren bir konudur. İnternetten barfı biraz araştırın veterinerinize de bir sorun derim eğer çiğ beslemeyi yapmaya karar verirseniz. Son olarak yine Gimcat ve Orijen’in ödül mamaları var onları da arada bir verebilirsiniz :)

pamuk18pamuk

Vitamin hiç kullanmadım ama malt almıştım 2 kere Gimcat markaydı ama ben vitamin olarak almadım tüy yumağı önleyici almıştım ve kedimde beğenmişti öneririm yani

Sevdakkus

Veteriner kesinlikle evden süt et gibi şeyler vermememi söyledi. Bende şüphelendim ve evden gıda olarak birşey vermiyorum. Proplan mamayı da bi kedisever dostum önermişti. Değiştirmeli miyim mamayı sizce? Kafam çok karıştı

sadece kuru mama ve yaş mamaya takılmayın et ve et ürünleri de verin tavk, balık, tavuk ciğeri ve yüreği, et gibi

beautifulcat

Probiyotik anlamında ev yapımı olması kaydıyla yoğurt ve kefir de verilebilir. Ben içine bir çimdikten az zerdeçal da koyuyorum

Bugday

Ben gimcat kullanıyorum hem malt kiss hem de multi vitaminini bayılarak yiyor. Onlarıda bu siteden temin edebiliyorsunuz. Dışarda bulmanız zor olabilir.

Sevdakkus

Proplan yaş maması kötü mü? Çok severek yiyor değiştirmeli miyim