Kedim Azıcık Deterjanli Su İcti Acill

Cat_Glory

Kedim evde temizlik yapilirken azıcık deterjanli ve karbonatli su icti ? Nasıl kustururum veya ne yapabilirim?

8 CEVAP

felishuman

Bol bol su içirin. Biraz da yoğurt vermenizi öneririm

Elifmuzeyyen

Bu zaten kimyasal urun yani zehirli bir sey icince yapilacak kusma islemi iyi okuyun lütfen. Alinti ayrica.

felishuman

Kusturulursa içtiği şey geçtiği yerlere 2. zararı verir. Bu yüzden kusturulmamalı diye biliyorum ben. En doğru şeyi veteriner söyleyecektir.

Elifmuzeyyen

O bir alinti dedigim gibi cumlenin basinda da kaynagini verdim zaten sitedeki ilk cumlede veterinere gitmeyi oneriyor bence de oyle olmali ama soruyu soran kisi buraya yazdigina gore goturemiyor olabilir bu durumla karsilasanlarin yorumlarını da okudum o kedicik icin ishal olabilme ihtimali yuksekmis bu da su kaybina neden olacagi icin baska saglik sorunlarina sebep olabilir tabiki en dogrusu veterinere götürmek katiliyorum sizlere gidemiyorsa da midesinde kimyasal kalacağına bir fikir kusturmak olarka verilmiş

Elifmuzeyyen

Mihav sayfasindan alintidir Kediniz zehirli bir şey yedi ise...

Hemen bir veterinere gitmeniz gerekir. Ama yediği şeyi kusturmak istiyorsanız kahve ile tütünü karıştırıp biraz su ile ıslatarak hemen ağzına sürebilirsiniz. Kahve ve tütün karışımı hemen kusma etkisi gösterir. Sakın boğazına kaçan bir şey için kedinize bunu yapmayın. Kusma halinde boğazını daha da tıkayabilirsiniz.

Elifmuzeyyen

Ayrica pet arkadaş formunda benzer durumu yasamis birisi de yazmis ayni durumu

Elifmuzeyyen

Bu durumu yasamis birkac kisi daha varmis. Bir tanesinin dedigine gore veteriner bu durumun ishale neden olabilecegini söylemis. Siz yine de veterinere danisin

Bellathecat

Kendi kendinize kusma işlemi yaptırmayın lütfen. En yakın veterinere gidin kimyasal içerikli bir ürün çünkü