Çok Acill Yardım

Tikih

Arkadaşlar merhaba 3,4 gün önce 8 aylık bir kedi aldım. Dişi fakat kızgınlıkta. Sürekli yerde debeleniyor. Erkek kedilerime sürtünüyor. Ve sürekli bağırıyor. Erkek kedilerim 6 aylık olduğu için çiftleşmiyorlar sizce ne yapabilirim . Kısırlaştırma harici birşey olursa çok sevinirim

12 CEVAP

Tikih

Teşekkürler dediğiniz gibi sabredip 10 , 12 aylıkken kısırlaştıracağım

Tikih

Eveg hapis etmeyeceğim

Bellathecat

Kedilerinizi mümkünse biraz ayrı tutun iğne vs gerek yok zararı olur.

Elifmuzeyyen

Daha cok kucukler. Ciftlesme sonucunda yavru olsa bile saglikli dogum olacagini düşünmüyorum

Tikih

Size katılıyorum fakat iğne veya ilaç tarzı birşey varmı

Tikih

Bildiğim üzere bir iğne türü varmış sağlıklı mı sizce

Elifmuzeyyen

Hormonlarin baskin olmasini engelleyecek bir takim ilaclar olduğunu duymustum ama dogal akisa mudahale olacagi icin bence bundan uzak durun. Yapilabilecek tek sey kızgınlık durumu gecene kadar kedilerinizi birbirinden uzak tutmaniz. Daha sonra da veterinere danisarak kısırlaştırmaniz

Tikih

Teşekkür ederim. Peki bağırması neden kaynaklanıyor acaba

Elifmuzeyyen

Alinti "Yapılan bilimsel araştırmalara göre dişi kediler ilk kızgınlık dönemini yaşadıkları 6-8 aylık dönemden itibaren kısırlaştırılabilir. Yine bilimsel araştırmalara göre dişi kedilerde kısırlaştırma için en ideal zaman dişi kedinin ikinci kızışma dönemine yaklaştığı 10-12 aylık dönemdir."

Tikih

Kedimi kızgınlığı bitene kadar . Farklı bir odada bakacağım sonrasında diger kedilerimi kapayıp onu açacağım

Elifmuzeyyen

Kizginliga giren kedi de bu durum gozlenebilir ben disi kedi de degil ama erkek kedimiz vardi. Cok engellemeye çalıştım cunku sokakta bahcemizde baktigimiz 15 kediden biriydi yeri geldi geceleri takip edemeyecegim icin is yerimizin odasina koydum durmadi surekli miyavliyodu gunduzleri aldim içeri oynattim dikkati dagilsin diye cunku ana yolun ordaydi bahce. Karsidan karsiya gecip isaret bırakıyordu simdi yaklasik 2-3 aydir ortalikta yok basina bi sey geldi belli ki. Bu durum cok ciddi bir mesele hele ki kediniz bahcedeyse bu kizginlik dönemi onu canindan bile edebiliyor. Kisirlastirmayi ben de cok isterdim belki biraz hormonlari bastirirdi kendini ama cok fazla hayvana baktigimiz icin maddi acidan imkanim yoktu ayrica buyukbas veterinerlerinin oldgu kucuk bir ilçede yasadigim icin imkanim yoktu. Kesinlikle disari falan çıkarmayın miyavlasin dursun sonucta gececek bir durum. Ikinci kizginliginda da bence kisirlastirin eger yavrulara bakabilecek imkaniniz yoksa.oteki turlu inanin kucukler güzeller evet ama hayatlari cok zor oluyor

Elifmuzeyyen

Kedilerinizi olabildigince ayri tutun ama hapis etmeyin hicbirini ayri ayri vakit gecirmeye çalışın