Zehirlendi Mi Nasıl Anlarım

Sutunannesi

1 hftadır evde yokum her ne kadar güvenmesemde kedime ailem bakmak zorunda kaldı. Her güm düzenli olarak 3,4 defa arayarak durumu hakkında Bilgi aldım. Yemek yiyip yemediğini dışkısını yapıp yapmadığını su içip içmediğini vs gibi ve ailem ısrarla her şeyin normal olduğunu aöylüyordu. Bu akşam eve geldim ve geldiğimde yerde kahverengi şeyler vardı. Böyle damla damla 2,3 damla büyük diğerleri küçük hatta daha çok püskürtme gibi bir oraya bir buraya dağılmış şekilde. Şöyle düşünün mesela sevmediği bir ilacı içtiğinde ağzından çıkartıp kafasını sallayarak etrafa püskürtüyor yada parazit damlasını o şekilde tükürerek etrafa püskürtüyor aynı o şekilde fakat kahverengi. Ailem evde yoktu gün içinde onları arayıp sordum biz gitmeden önce böyle bir şey yoktu dediler. Yerde oluşan lekeleri kazıyarak tattım zaten kokusu da kusmuk veya dışkı gibi değil tadı da acı tatlı bir şey. Bunu bilmemekle birlikte büyük ihtimalle ağzından püskürttüğünü düşünüyorum ama çok az şekilde. Ailem evde yiyebileceği hiçbir şeyin olmadığını söylüyor etrafa baktım gözüme batan yemesi muhtemel bir şey görmedim ama durduk yere de böyle bir şey neden yapsın. Acaba yememesi veya yalamaması gereken bir şey yedi ve bu şekilde tepki mi gösterdi. Eğer gerçekten zararlı bir şey yediyse Zehirlenme olasılığına karşı bunu nasıl anlarım? Daha yeni eve geldim iştah durumuna iyi diyorlardı ama bugün hiç yemek yememiş benim gördüğüm kadarı ile maması tabağındaydı. Elime bir avuç alıp zorla yedirdim biraz. Ama endişeliyim tabiki öyle görünce etrafı

6 CEVAP

Sutunannesi

Bu arada daha duvarda vs falan bir çok damla vardı onları çekmemiştim sadece görsellerde gördüğünüzle sınırlı değil

Elifmuzeyyen

Kusma gibi durmuyor ama siz gozlemleyin kedinizi yiyip içmesi nasıl acaba suan

Sutunannesi

Kusmadan daha çok ağzındaki şeyi püskürtme çıkartma gibi duruyor ama buna ne sebep oldu bilmiyorum ilaç deterjan vb yani durduk yere bir şey tükürmez sonuçta dediğiniz gibi gözlemleyeceğim

Elifmuzeyyen

Evet haklisiniz deterjan falan olabilir mi kokusu var mi acikta dokulen bir ilac falan bi kontrol edin isterseniz

Sutunannesi

Etrafa bakındım amaç dikkatimi bir şey çekmedi yani dediğim gibi uzun zamandır evde olmadığım içinde tahmin edemiyorum şu şu olabilir diye :(

Elifmuzeyyen

Siz yarin sabah yine de bir veterinere gidin bence